Haščákova Penta predala obrovský pozemok Bory Business Park, cenu tají

  • Bory sa znova o kúsok rozrastú
  • Penta predala svoj pozemok, ktorý má 60-tisíc metrov štvorcových
  • Koľko však stál je otázne
  • Developeri by mali na ňom vybudovať nové obchody, showroomy, kancelárie či skladové priestory
Penta Real Estate
Penta Real Estate, https://www.pentarealestate.com/sk/tim/
  • Bory sa znova o kúsok rozrastú
  • Penta predala svoj pozemok, ktorý má 60-tisíc metrov štvorcových
  • Koľko však stál je otázne
  • Developeri by mali na ňom vybudovať nové obchody, showroomy, kancelárie či skladové priestory

Penta Real Estate úspešne zavŕšila predaj projektu Bory Business Park developerskej spoločnosti Karimpol Group. Pozemok s celkovou výmerou 60-tisíc metrov štvorcových sa nachádza v bratislavskej mestskej štvrti Bory a bol predaný spolu so stavebným povolením.

Projekt umožňuje výstavbu obchodných priestorov s možnosťou kombinácie showroomov, kancelárií a skladových priestorov. Obe strany sa dohodli, že suma transakcie nebude zverejnená.

Bory
zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Projekt zameraný na malé a stredné prevádzky

Keďže sa dlhodobo plánujeme venovať najmä rezidenčnému a kancelárskemu segmentu, rozhodli sme sa pozemok určený na tento typ projektu predať. Veľmi nás teší, že sme našli zahraničného investora, ktorý v lokalite plánuje výstavbu obchodných a výstavných prevádzok so zázemím. Lokalita Borov tak dostane ďalšie zaujímavé využitie,“ povedal Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ pre Penta Real Estate Slovensko.

Rozvinutosť novovznikajúcej lokality Bory bola pre nás výrazným benefitom pri rozhodovaní sa a rovnako verím, že náš plánovaný projekt Squarebizz Business Park Bory zameraný na malé a stredné prevádzky prispeje k zatraktívneniu tejto lokality,“ povedal Dr. Edik T. Plätzer, Managing Partner v Karimpol Slovakia.

Bory, predmestie Bratislavy?

V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok. V rámci Borov stavia Penta Real Estate aj nemocnicu novej generácie pre všetkých obyvateľov Bratislavy a taktiež niekoľko etáp rezidenčného bývania v projekte Bory Bývanie.

Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1 000 bytov. Celkovo tak v území vzniká moderná rezidenčná štvrť s dobrým občianskym vybavením vrátane novej verejnej materskej škôlky.

Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

zdroj: Penta Real Estate

O Pente a Karimpole

Penta Real Estate má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2019 dosiahla hodnota aktív Penta Real Estate takmer 1,27 miliardy eur.

zdroj: Penta Real Estate

Karimpol Group je súkromná developerská spoločnosť založená s cieľom rozvíjať komerčné nehnuteľnosti v regióne strednej a východnej Európy.

V súčasnosti skupina pôsobí predovšetkým v Poľsku, Českej republike, Rakúsku a na Slovensku.

Celková prenajímateľná plocha kancelárskych projektov spoločnosti predstavuje okolo 200 tisíc m2, obchodné a logistické projekty tvoria okolo 300 tisíc m2.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK