Havran mal reláciu o minulosti Židov na Slovensku, ozvala sa NAKA. Chce detaily

  • NAKA stíha Mihala Havrana už od februára pre jeho komentár v denníku SME
171909anasoft_litera_7460255
Publicista a moderátor Michal Havran, FOTO: TASR/Jakub Kotian
  • NAKA stíha Mihala Havrana už od februára pre jeho komentár v denníku SME

Špeciálny vyšetrovací útvar NAKA si od RTVS vyžiadal záznam relácie Večera s Havranom. Ide o diel s názvom Židia v slovenskej a českej spoločnosti v minulosti, ktorý odvysielala verejnoprávna televízia takmer presne pred rokom, 14. apríla 2019. Publicista a moderátor relácie o tom informoval na sociálnej sieti.

Havran neupresnil, či ide o stíhanie na základe trestného oznámenia, ktoré naňho podala advokátska kancelária Jána Čarnogurského ml. kvôli komentáru o kňazovi Kuffovi.

NAKA vedie proti Havranovi vyšetrovanie už od februára tohto roka pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a pre prečin ohovárania.

Trochu tu máme problèm asi, NAKA si pýta z RTVS záznam Večere venovanej téme Židia v sk a cz minulosti. Už to začína byť dosť cez a verím, že to už spoločnosť začne riešiť.

Gepostet von Havran Michal am Freitag, 15. Mai 2020

Trestné oznámenie naňho podala právnická kancelária Jána Čarnogurského ml. kvôli komentáru v denníku SME s názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“. Komentár bol uverejnený ešte v júni 2018.

Už vtedy advokátska kancelária žiadala riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby spoluprácu s Havranom ukončila.

Vzhľadom na skutočnosť, že RTVS je financovaná neposledne aj z daní a príspevkov kresťanov, žijúcich na Slovensku, žiadame, aby RTVS prerušila spoluprácu s človekom, ktorý opakovane pejoratívne, neslušne a nadradene uráža kresťanov, kresťanskú vieru a kresťanské symboly a porušuje Etický kódex novinára,“ uviedla vtedy kancelária v tlačovej správe.

Čarnogurského advokátska kancelária, ktorá zastupuje aj takých klientov ako Hlavné Správy či šéfa magazínu Zem a Vek, nepriamo označuje Michala Havrana za akéhosi zahraničného agenta.

Začaté trestné stíhanie voči pánovi Havranovi je prvým medzníkom. Ohraničuje, hoci chabo, možnosti zahraničného pôsobenia na Slovensku cez novoobjavených „progresívno-liberálnych“ Slovákov. Je znamením, že budú to zrejme iba slovenskí kresťania, ktorí budú chrániť svojich spoluobčanov proti útokom riadeným zvonka.

Či sa bude jednať o útoky proti bielym, Židom alebo Rómom, podobne ako inde v Európe, pomoc budú vedieť nájsť asi iba u slovenských kresťanov. Takých, ako je otec Kuffa,“ píše advokát Čarnogurský.

Zdroj: omediach.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK