Heger sa pred kamerami pomýlil o zaočkovanosti, chytili sa toho konšpirátori: Je to váš dlhodobý plán

  • Na Facebooku koluje ďalšie video, v ktorom sa premiér Eduard Heger pomýlil v priamom prenose
  • Povedal, že zaočkovanosť bude spôsobovať hospitalizácie
  • Jeho tvrdenia sa okamžite chytili konšpiračné weby
pandemia, koronavírus, matovic, heger
TASR/Martin Baumann
  • Na Facebooku koluje ďalšie video, v ktorom sa premiér Eduard Heger pomýlil v priamom prenose
  • Povedal, že zaočkovanosť bude spôsobovať hospitalizácie
  • Jeho tvrdenia sa okamžite chytili konšpiračné weby

Nie je to tak dávno, čo Eduard Heger pred kamerami povedal, že v regiónoch, v ktorých je zaočkovanosť vyššia, sa bude pandémia šíriť omnoho rýchlejšie. Po tomto vyjadrení je video zastavené.

Každému je pritom jasné, že premiér sa pomýlil a konšpirátori sa toho ihneď chytili. Video sa stalo virálnym a pod príspevkom sa stretli ľudia, ktorí vo veci očkovania zdieľajú jednotný názor. Očkovanie je vraj manipuláciou zo strany vlády.

Dnes sa na sociálnych sieťach zdieľa ďalšie video, v ktorom sa premiérovi podarilo povedať niečo, čoho sa chytili konšpiračné a dezinformačné weby. „Dôležitá pri každom regióne bude zaočkovanosť daného regiónu, lebo tá bude spôsobovať potom aj následné hospitalizácie,“  povedal premiér na kamery. Hoci je každému jasné, čo týmito slovami myslel, niet pochýb o tom, že čoskoro vznikne nový hoax.

Zaockovanost bude sposobovat hospitalizacie??????

Posted by Bara Selena Alyssa on Thursday, September 2, 2021

Za zmienky stoja aj komentáre, ktoré opäť nesklamali. Slováci tvrdia, že celá pandémia je dlhodobý plán satanistov, ktorí vedú svet do biedy a vojny. „Pán Heger je asi veštec,“ píše sa v jednom z komentárov. V inom stojí: „Toľkokrát sa už pomýlil, že to nemôže byť náhoda.“

Videa sa chytil aj portál Magazín 1, ktorý je označkovaný aj ako kotlebovský web. Podľa Denníka N ide o malý web, ktorý sa spája s menom Marián Vidák. Hoci ide o malý web, portálu sa v priebehu niekoľkých rokov podarilo uverejniť mnoho virálnych článkov, ktoré predbehli aj známe Hlavné správy. 

Myslíš si, že politická ideológia a viera v konšpiračné teórie má súvislosť?

Diskriminácia nezaočkovaných

Podľa ĽSNS by mal mať každý občan právo rozhodnúť sa, či podstúpi ktorýkoľvek lekársky zákrok. Poslanci si myslia, že hoci vláda deklarovala dobrovoľnosť očkovania, sú osoby, ktoré sa tomuto očkovaniu nepodrobili alebo ho odmietajú, často vystavené diskriminácii.

Vláda a parlament podľa nich prijímajú predpisy, ktoré umožňujú diskrimináciu neočkovaných a štátne a súkromné inštitúcie zase znevýhodňujú neočkované osoby, ktoré sú u nich zamestnané alebo ktoré sú na ne odkázané.

Poslanci sa odvolávajú najmä na nedávnu novelizáciu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorá umožnila Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR a regionálnym úradom verejného zdravotníctva dočasne podmieňovať vstup do priestorov, kde sa zhromažďujú osoby, preukázaním sa potvrdením o absolvovaní očkovania, alebo negatívnym testom. Toto ustanovenie navrhujú v novele vypustiť.

Zdroje: TASR, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK