Hennessey Goliath 6×6 – zlý bratranec Mercedesu-Benz G63 6×6?

  • Mysleli ste si, že Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 to skončilo?
  • Opak je pravdou. Americký úpravca Hennessey predstavuje svojho Goliáša a stavia ho neohrozene do boja!
  • Čo prinesie Hennessey Goliath 6×6?
hennessey-goliath-6x6
Hennessey
  • Mysleli ste si, že Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 to skončilo?
  • Opak je pravdou. Americký úpravca Hennessey predstavuje svojho Goliáša a stavia ho neohrozene do boja!
  • Čo prinesie Hennessey Goliath 6×6?

Keď pred pár rokmi Mercedes predstavil svoj monštruózny model s označením G63 AMG 6×6, stretli sa s vlnou kritiky, ale aj s úžasom z radov fanúšikov. Bájny Goliáš však po rokoch vstáva z mŕtvych a jeho základom je už aj tak dosť mohutný americký pickup Chevrolet Silverado Trail Boss. Čo by to však bolo za americký pickup, ak by ho neupravila správna firma? Práve na to je spoločnosť Hennessey ako stvorená a pridali mu dokonca aj jednu nápravu naviac. Tým to však ani zďaleka nekončí. Dámy a páni, toto je Goliath 6×6.

Motor bol o čosi viac vyladený, a to, čo sa ukrýva pod kapotou, je priam majstrovské dielo. Hennessey Goliath 6×6 poháňa preplňovaný 6,2-litrový osemvalec HPE700 s výkonom až 526 kW (705 koní) a krútiacim momentom extrémnych 915 Nm. Hennessey však ponúka aj navýšenie výkonu na finálnych 602 kW (808 koní), no pri tomto navýšení automaticky strácate trojročnú záruku za vozidlo. No zrejme by to stálo za ten risk…

Konkrétnejšie informácie však úpravca nezverejnil. Nevie sa riešenie zadnej nápravy a bohužiaľ ani celková hmotnosť Goliáša. Vieme len to, že automobil bude obutý na 20-palcových diskoch Hennessey a 37-palcových off-roadových kolesách značky BF-Goodrich. Chýbať nebude zadná korba s klietkou, na ktorej bude uchytený svetelný pás pozostávajúci z LED diód.

Toto monštrum bude schopné zrýchliť z pokoja na hranicu 100 km/h v priebehu 4,5 sekundy. Ak by táto akcelerácia bola reálna, tak Goliáš sa môže porovnávať aj s takým kupéčkom, akým je napríklad BMW M4 alebo sedanom Audi S4.

Hennessey však vyrobí iba 24 kusov a každý z nich bude stáť približne 375 000 amerických dolárov, čo by bolo pri dnešnom kurze necelých 320 000 eur. Otázkou teda ostáva, či by sa v našich končinách našiel niekto, kto by si toto auto kúpil. Podľa nás určite áno.

Zdroj: Startstop.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech