hereO: Postrá­ži vaše rato­les­ti

Luky Gašparík / 13. apríla 2014 / Business

Pre naše deti len to naj­lep­šie” — hes­lo, kto­rým sa ria­di asi kaž­dý zod­po­ved­ný rodič. Bez­peč­nosť naši­ch detí sa stá­va čoraz čas­tej­šie sklo­ňo­va­nou témou. Ako teda dať pozor na naši­ch naj­men­ší­ch, aj keď nie sú prá­ve pri nás? HereO nám v tom pomô­že.

 

Postarať sa o dieťa - to sa asi ľahšie povie, ako naozaj urobí. Stačí pár sekúnd nepozornosti a môžete mať na krku problém. Prichádza však nový “hrdina”, ktorý vyrieši túto nočnú moru za vás.

HereO sú štýlové hodinky pre naších najmenších. Vďaka zabudovanému GPS budete mať vždy prehľad o tom, kde sa váš potomok práve nachádza. Okrem hodiniek potrebujete ešte SIM kartu, čo v týchto časoch vyjde naozaj iba na pár eur mesačne. K hodinkám existuje samozrejme aj mobilná aplikácia, na ktorej si viete ľahko pozrieť, či je vaše dieťa tam, kde by v danom momente malo byť.

 

 

Keby som tak mal zasa osem rokov, určite by som is ich zamiloval :)

Ako pri väčšine podobných projektov, tak aj zakladatelia hereO sa s financovaním obrátili na crowdsourcingový portál, v tomto prípade na Indiegogo. Doteraz sa im podarilo nazbierať už slušných 100.000 dolárov.

Zakladatelia tvrdia, že deti sú z ich vynálezu nadšené. “Keď sme dali hodinky našim deťom, boli z nich unesené. Nielenže sa im páčili, ale boli hlavne veľmi radi, že sme vedeli kde sa práve nachádzajú”, hovorí COO a spoluzakladateľ Alon Gladstone.

 

V aplikácii hereO si rodičia vedia nastaviť zoznam osôb, ktoré môžu trackovať presné pozície. Babka, teta, ujo, starší súrodenec - títo všetci sa dajú ľahko a rýchlo pridať. Aplikácia vydá vášmu telefónu signál vždy, keď sa dieťa z určitého miesta vzdiali, alebo naopak, ak na nejaké miesto vstúpi. Taktiež rodičov upozorní, ak sa hodinky zložia z ruky. Dieťa môže v prípade núdze aj samo vydať signál cez panic button. Zakladatelia si práve no tomto tlačidle dali obzvlášť záležať. Teda, hlavne na umiestnení tlačítka, aby nedochádzalo k planým poplachom.

Cieľom autorov hodiniek je integrovať hereO do veľkých zábavných parkov a podobných miest, kde sa nejedna ratolesť zvykne stratiť. Ktorý rodič by také niečo neuvítal? 

 

 Zdroj:hereofamily.com

Pridať komentár (0)