Heroes Laser Aréna: V Trnave majú prvé virtuálne plošiny na Slovensku

  • Budúcnosť už neklope na dvere, budúcnosť už dorazila a s ňou aj virtuálna realita ako nová forma zábavy. Špeciálne plošiny na virtuálnu realitu, virtualizéry, sa však na Slovensku nachádzajú len na jedinom mieste a to v Heroes Laser Arene v Trnave.
collage
heroeslaserarena.sk flickr.com
  • Budúcnosť už neklope na dvere, budúcnosť už dorazila a s ňou aj virtuálna realita ako nová forma zábavy. Špeciálne plošiny na virtuálnu realitu, virtualizéry, sa však na Slovensku nachádzajú len na jedinom mieste a to v Heroes Laser Arene v Trnave.

Arena je vybavená najmodernejšími technológiami z oblasti virtuálnej reality a ponúka množstvo jedinečných zážitkov. Vďaka jej umiestneniu v podzemí bývalej sladovne a kreatívnej výzdobe máš pocit akoby si vstúpil do videohernej nory. Tam si môžeš zajazdiť na vysnívanom aute alebo zastrieľať na ufónov bez toho, aby si musel opustiť miestnosť. Heroes Laser Arena ponúka tri rôzne druhy virtuálnej reality v troch miestnostiach: Racing, HTC VIVE a Virtualizer.

Racing

Tento druh virtuálnej reality má zvlášť vyhradenú miestnosť, ktorá je zafarbená na červeno. Ako už napovedá názov, zákazník si v tejto miestnosti môže vychutnať zážitok z pretekania na jednom z troch profesionálnych závodných kresiel s volantom a pedálmi. Celá výbava je napojená na modernú konzolu Playstation 4 PRO a počítače sú napojené na Oculus Rift pre ešte realistickejší zážitok z jazdy.

Foto: heroeslaserarena.sk

HTC VIVE

Miestnosť, v ktorej sa nachádza HTC, má modré podfarbenie. Možnosti, ktoré táto technológia ponúka sú naozaj široké. V miestnosti s rozmermi približne 4m x 5m máš dostatok miesta na pohyb. To sa ti zíde, ak sa rozhodneš napríklad uhýbať raketám, strieľať na ufónov, jazdiť na horskej dráhe alebo skákať z mrakodrapu.

Virtualizer

Šperk celej Heroes Laser Areny sa nachádza práve v tejto miestnosti nafarbenej na zeleno. Dva virtualizéry, ktoré sa tu nachádzajú, sú špičkou vo svete technológii virtuálnej reality. Ide o špeciálne plošiny, nad ktorými je človek zavesený  v držiaku a ktoré simulujú chôdzu alebo beh v akomkoľvek smere. Zákazník si dá na hlavu helmu, na uši slúchadlá a úplne ponorený do virtuálneho sveta si vychutnáva nové zážitky. Ak sa rozhodneš zahrať sa, počítaj s tým, že sa dočkáš svojich 15 minút slávy. Tvoja hra bude totiž zobrazovaná na 65 palcovej obrazovke a tak ju budú môcť sledovať aj tvoji kamaráti, aj keď nebudú hrať s tebou.

Foto: heroeslaserarena.sk

Laser Arena

Čerešničkou na torte je táto do detailu prepracovaná hracia plocha na prestrelku s laserovými zbraňami. Majitelia si dali záležať na všetkom od tvorby hudby do podmazu až po bonusové schopnosti získané jedincami za zásahy špeciálnych cieľov počas prestrelky. Hra je vhodná pre jednotlivcov aj celé tímy, ktorých môže byť naraz v jednej hre až šesť. Kto by mal chuť si hru ešte okoreniť, môže si zapnúť extra hmlu a tým znížiť viditeľnosť alebo aktivovať friendly fire, čím sa povolí streľba aj do vlastných radov.

Foto: heroeslaserarena.sk

Zdroj: startupers.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech