Hi-tech vybavenie a množstvo zelene. Obľúbený reťazec otvorí vymakaný centrálny sklad

IMG_0823
BILLA

Aj vy si pri slovnom spojení „centrálny sklad“ predstavíte depresívnu budovu bez okien, v ktorej ľudia pracujú s technikou pamätajúcou komunizmus? Časom takýchto ponurých stavieb je však koniec. Potvrdzuje to aj BILLA, ktorá rozširuje svoje kapacity a v Seredi stavia najmodernejší centrálny sklad.

Čím viac kvalitných produktov za skvelé ceny, tým viac zákazníkov. Čím viac zákazníkov, tým viac novootvorených predajní. Čím viac novootvorených predajní, tým viac výrobkov, ktoré pred vystavením v regáloch treba niekde skladovať. Takýto „problém“ riešili v ostatných rokoch v spoločnosti BILLA, a tak sa rozhodli nahradiť svoj pôvodný centrálny sklad v Senci. Na zelenej lúke v Seredi preto stavajú nové logistické centrum. A čoby nové, rovno najmodernejšie! Veď celková investícia za 38 miliónov eur umožňuje aj nemožné. Nové centrum, ktoré výrazne podporí rozvoj regiónu, plánuje BILLA otvoriť koncom tohto roka.

Technika v súlade s prírodou

V novom sklade v Seredi si na svoje príde každý pracovník, ktorý nedá dopustiť na technologické vychytávky. „Manipulačná technika v našom novom sklade, napríklad vysokozdvižné vozíky, bude vybavená špeciálnou lítiovo-iónovou batériou. Tá vďaka rýchlemu nabíjaniu bez nutnosti údržby prinesie významnú úsporu energie, ako aj zníženie vylučovania emisií,“ povedal Arnd Riehl, generálny riaditeľ BILLA. Samozrejmosťou v novom sklade bude LED osvetlenie, podlahové vykurovanie či využívanie odpadového tepla z chladenia na kúrenie. Na streche budú nainštalované parádne fotovoltaické panely, vďaka ktorým si sklad dokáže vyrobiť takmer 20 % elektriny. V areáli sa počíta aj s nabíjačkami pre osobné autá a rovnako kamióny. Tých, mimochodom, BILLA vypraví zo svojho seredského skladu denne až 120. Na porovnanie, zo súčasného logistického centra v Senci odchádza každý deň 80 až 100 kamiónov. Seredský sklad bude aj oveľa rozľahlejší, jeho skladová plocha bude o 74 % väčšia, ako je tá v Senci. Celková kapacita uskladneného tovaru bude až 23 000 ton v rôznych teplotných rozmedziach.

zdroj: BILLA – Zľava: finančný riaditeľ BILLA Tomáš Staňo, primátor Serede Martin Tomčányi, generálny riaditeľ BILLA Arnd Riehl, predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič a konateľ spoločnosti Strabag Martin Volčko

Raj pre všetkých kolegov

V novom sklade sa zamestnanci BILLA budú mať ako v bavlnke – čakajú ich moderné priestory plné svetla a zelene. V bezprostrednom okolí skladu vznikne zelená plocha s rozlohou viac ako štyri hektáre s lúčnym porastom, drevinami a tromi vodnými plochami. Zaujímavosťou projektu je átrium určené na oddych a pobyt na čerstvom vzduchu. Zamestnanci sa tak nebudú cítiť ako „krtkovia“, ktorí počas pracovnej doby nevidia slnečné lúče. „V BILLA si uvedomujeme, aké dôležité je denné svetlo pre fyzické aj psychické zdravie našich zamestnancov. Do kancelárií a ďalších priestorov preto zavedieme unikátne svetlovody, ktoré okrem svojej hlavnej funkcie prispejú aj k úspore energie,“ vysvetlil A. Riehl. Pracovníci si určite budú pochvaľovať aj možnosť teplej stravy, ktorá ich posilní v pracovných výkonoch. A hoci sa nový sklad bude nachádzať v priemyselnej zóne na okraji mesta, ľahko sa doň dostane každý kolega – v areáli totiž postavia autobusovú zastávku. „V novom sklade bude pracovať dovedna 170 zamestnancov. S náborom na chýbajúce pozície začneme v polovici tohto roka,“ uviedol A. Riehl.

Ak by ste v tomto superskom logistickom centre chceli pracovať aj vy, sledujte kariérnu webstránku BILLA www.sikovni.sk.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie