Historické recepty hand made maškŕt s nadčasovým dizajnom.

  • Mladé Slovenky Juliana a Kristína snívali o tom, že raz budú robiť to, čo milujú a založili tak sladkú manufaktúru Le sucré sweet manufacture.
  • Mladé Slovenky Juliana a Kristína snívali o tom, že raz budú robiť to, čo milujú a založili tak sladkú manufaktúru Le sucré sweet manufacture.

Všetky cukrovinky i ostatné dobroty sú inšpirované Francúzskom. Pracujú s viac než storočnou receptúrou a s pridaným retro štýlom. Juliana sa výrobe začala venovať v roku 2012, celý rok skúšala recepty a samotný postup funguje od jesene roku 2013. Najskôr sa zrodil nápad výroby cukríkov, pretože v tom čase nikto iný na Slovensku podobné cukríky nevyrábal. Tento nápad prišiel zo zahraničia, kde videla rôzne malé obchodíky s ručne robenými cukríkmi ako za starých čias. Absolvovala rôzne školenia v Maďarsku a v Paríži.

Foto: Facebook/sweet.manufacture

„Macaronky aj cukríky sú veľmi náročné na prípravu. Takou zaujímavosťou je, že sú veľmi citlivé na zmenu surovín aj na vlhkosť. Výroba 3 kg cukríkov alebo lízaniek trvá tak 2-3 hodiny a pripraviť macaronky trvá 2 dni, keďže pred konzumáciou musia oddychovať v chladničke 24 hodín. Pričom treba dbať aj na vizuálnu stránku, lebo macaronky musia byť dokonalé aj na pohľad, nie len chutiť “ vysvetľuje Juliana. Macaronky predstavujú jemné cesto z mandlí spojenú s čokoládovým krémom ganche. K čokoláde ďalej sú pridávané tie najlepšie ingrediencie ako mandle, pistácie, vanilka, zelený čaj matcha, mak, maracuja, limetky, drvené kakao, levanduľu a mnohé iné. Sú bezlepkové a na požiadanie aj bezlaktózové.

Foto: Facebook/sweet.manufacture

Lízanky a cukrovinky sú vyrábané podľa historickej receptúry, ktoré používali cukrovinkári ešte v minulom storočí. Čím sú ďalej jedinečné ich dobroty? Všetky lahôdky sú naviac obohatené pestrými kombináciami farieb a príchutí. Tieto maškrty sú vyrábané, tvarované aj balené ručne a bez pomoci kadejakých strojov i šablón. Nenájdete v nich žiadne umelé farbivá, či arómy. Držím sa toho, aby som vždy odovzdala také kusy, ktoré by som sama chcela mať na svojej oslave. Vždy som rada, keď zákazníci majú radosť z mojej práce a vracajú sa naspäť. Takto ich viem sprevádzať pri dôležitých životných momentoch“ dodáva Juliana.

Foto: Facebook/sweet.manufacture

Ako samy tvrdia ich malinové cukríky nikdy nebudú len ružové alebo zelené mentolové, ale budú mať napríklad tiramisu, alebo kiwi príchuť. Každý kúsok je jedinečný a robený s láskou. Ich práca je plná kreativity, detailného spracovania a rôznych kombinácií farieb a vône. Svoju prácu milujú a ich najväčšou motiváciou je, keď vidia neopakovateľnú radosť v očiach zákazníka, ktorý si rozbalí svoje sladkosti.

Foto: Facebook/sweet.manufacture

Ak sa chcete inšpirovať a poznať recept na dobré sladké pokušenia, tieto podnikavé dámy ponúkajú letné kurzy pečenia v ich manufaktúre, na ktorých sa môžete naučiť ako správne a chutne pripraviť nielen jedinečné francúzske macaronky a tartalette, ale aj pavlove torty, osie hniezda, vianočku, či ricotta tortu. Sweet Manufacture chce ľuďom priblížiť to, že z dobrých surovín vedia vyčariť chutné veci aj doma, dokonca aj zložitejšie kúsky ako sú macaronky a nemusia mať profesionálnu prax.

Foto: Facebook/sweet.manufacture

Juliana by sa v budúcnosti chcela venovať učeniu na stredných školách, aby aj mladým ľuďom priblížila nové cukrárske postupy, pretože tie sa u nás nevyučujú, a tak ich ani nepoznajú. Sweet Manufacture má za sebou už niekoľko spoluprác s rôznymi eventovými agentúrami a kaviarňami, majú individuálnych i firemných klientov.

Foto: Facebook/sweet.manufacture

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK