Historickú budovu premenili na moderný klub, drink si tu vychutnáš pri pozorovaní hviezd

  • Moon Club je miestom, kam pri návšteve Prahy zavíta mnoho Slovákov
  • Jeho jedinečné priestory ponúkajú zážitok, aký by si v Bratislave hľadal márne
Moon Club, BoysPlayNice
  • Moon Club je miestom, kam pri návšteve Prahy zavíta mnoho Slovákov
  • Jeho jedinečné priestory ponúkajú zážitok, aký by si v Bratislave hľadal márne

V pulzujúcej Prahe dostalo spojenie ateliérov Formafatal a Machar&Teichman príležitosť navrhnúť tajomný Moon Club. Esteticky lákavý klub priniesol nový pohľad na dizajn v tejto lokalite.

Zadaním investora bolo navrhnúť podnik, ktorý by svojím vzhľadom a kvalitou detailu posunul latku súčasnej konkurencii vyššie.

Priestory, ktoré pôvodne slúžili pre administratívu, sú naviazané na centrálnu halu s presklenou strechou. Tá predstavovala hlavnú výzvu tak z hľadiska uchopenia priestoru, ako aj z technického hľadiska, a to predovšetkým v otázke akustiky, ktorej bola venovaná veľká pozornosť.

Zvolené riešenia, ako zdvojený sklenený strop, rôzne akustické predsteny a omietky, sú integrované do celkovej koncepcie interiéru.

Skĺbenie pôvodnej dispozície s požiadavkami na prevádzku klubu vyústilo do vytvorenia niekoľkých rôznych zón. Pozdĺž haly sú tak v pôvodných klenutých priestoroch vytvorené útulné zákutia s loungovým nábytkom a intímnym osvetlením, v ďalšej časti je napr. tanečný parket.

Moon Club je dizajnový klub, ktorý ponúka viac ako len dobré drinky

Na poschodí je potom možné z pavlače pozorovať dianie okolo baru alebo sa presunúť do niektorého zo salónikov alebo ísť nasať atmosféru Alchymist baru.

Hlavným motívom, ako už je zrejmé z názvu klubu, je mesiac. Témou je tajomnosť súmraku a noci, alchymistická mystika. Steny sú zahalené do patiny, ktorá prestupuje celým priestorom a interiér klubu o rozlohe 740 m2, aj napriek jeho rozmanitosti, zjednocuje.

Každý priestor mal svojím interiérovým riešením reprezentovať odlišnú atmosféru, prinášať nový zážitok, avšak stále v spojení s hlavnou témou tajomna a mystiky.

zdroj: BoysPlayNice

Použité materiály a farebnosť sa v jednotlivých častiach klubu premieňajú – patinované plechy, opaľované drevo, masívne drevené kocky, postranné zrkadlá, maľby ornamentov na stenách či rôznofarebnosť zamatov na čalúnenom nábytku.

Významnú úlohu v interiéri zohráva atmosféra tvorená rozvrstvením osvetlenia v rôznych intenzitách, skryté podsvietenie, dizajnové svietidlá alebo svietiace objekty.

Celému klubu dominuje centrálny bar, nad ktorým sa vznášajú siluety mesiaca. Tri veľké kruhové lustre sa spoločne so zavesenými zhlukmi valcových svietidiel zrkadlia v presklenom strope ako nočná obloha a celý priestor tak prehlbuje a nadobúda na magickosti.

zdroj: BoysPlayNice

Bar je obložený zlatistým vlnitým plechom a je zakončený vysokou polkruhovou stenou z opaľovaného dreva, na vrchole ktorého je miesto pre DJ. Motív kruhu je jednoducho všadeprítomný.

Už z ulice dohliadneš do hlavnej haly s centrálnym barom, a to cez bývalý prejazd, kde sa nachádza prvý bar. Drevené dlažobné kocky na podlahe sú zvolené zámerne, vychádzajú z pôvodnej funkcie priestoru.

„Praha 1 je plná kúzelných uličiek, ktorých nočnou kráľovnou je Dlhá. Predĺžiť síce nešla, ale aj napriek tomu už svoje miesto máme. Podarilo sa nám zrenovovať krásny historický objekt tak, aby ste u nás mohli prežiť jedinečný zážitok.“

Okrem tanečného parketu a nevšedného baru s výhľadom na nočnú oblohu, tu môžeš mať aj pohodlie v miestnych lounges.

Zdroje: Formafatal, Machar&Teichman

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá