Hitler bol vraj mierotvorca, Jánošík najznámejší Árijec a Ježiš na kríži hovoril staroslovienčinou. Toto sú TOP hoaxy samozvaných historikov

  • Holokaust je údajne výmysel, tvrdili viacerí kandidáti a poslanci kotleboveskej ĽSNS
  • „O Hitlerovi sa učia samé klamstvá,“ písal verejne Milan Mazurek
  • Starovekí Egypťania, možno i Číňania, mali slovanský pôvod a Ježiš Kristus hovoril staroslovansky
alternatívne dejiny Slovákov
TASR/AP, záber z filmu Jánošík – Pravdivá história, Wikimedia.org/ Carl Heinrich Bloch
  • Holokaust je údajne výmysel, tvrdili viacerí kandidáti a poslanci kotleboveskej ĽSNS
  • „O Hitlerovi sa učia samé klamstvá,“ písal verejne Milan Mazurek
  • Starovekí Egypťania, možno i Číňania, mali slovanský pôvod a Ježiš Kristus hovoril staroslovansky

Internet je ideálnym miestom na rýchle šírenie a zdieľanie informácií. Publikovať môže hocikto a v podstate úplne hocičo.

Detailne sa vyjadriť k histórii, medicíne, vesmíru či hocijakej inej téme, ktorá ťa napadne, sa môžeš aj bez vzdelania či skúseností.

Veľmi dobrým príkladom je aktuálna koronakríza, ktorá z veľa Slovákov spravila medikov a biochemikov aj bez rokov štúdií, podobne ako dokážu hokejové majstrovstvá sveta každoročne robiť z ľudí hokejových trénerov.

Nasledujúci rozhovor je síce medzi dvomi Češkami, no podobné diskusie nie je problém nájsť ani na slovenskom internete.  

Vážne starosti úspešných absolventiek lekárskej fakulty vysokej školy života (Akela)

Posted by Prečo ľuďom hrabe? on Tuesday, June 1, 2021

Historik tu, historik tam…

Tentokrát sa ale pozrieme na našu históriu, presnejšie tú „utajovanú a alternatívnu“, ktorú poznajú len niektorí vyvolení. Našťastie sa o nej rozhodli podeliť so zvyškom Slovenska. Toto je výber top najkontroverznejších príspevkov a úplných bludov ohľadom slovenských a svetových dejín.

zdroj: TASR/ Pavel Neubauer

Ježiš hovoril na kríži staroslovansky, písali Zem a vek i Hlavné správy

Na objavenie väčšiny historických perličiek, o ktorých si zrejme doteraz nemal tušenia, stačí sledovať sociálne siete. Pre tých pokročilejších, ktorí sa snažia osloviť väčšiu masu ľudí, než sú ich priatelia a známi na Facebooku, existujú rôzne stránky, ktoré dávajú takýmto šíriteľom hoaxov priestor.

Autori nie sú odborníci a v lepšom prípade majú vyštudované aspoň niečo iné. Neoslovujú ani odborníkov ako iné médiá, lebo vedci sú z ich pohľadu tí, ktorí sa na zatajovaní skutočnej histórie podieľajú.

Všimol som si silný sklon k ezoterike a nacionalizmu. Ale aj k otrepanej konšpirácii, že vedci sú zapredaní. Často články nadšencov pravekých Slovanov začínajú práve tým, že zatiahnu čitateľa do konšpiračnej teórie, kde majú byť naši vedci podriadení Anglosasom a Germánom,“ všímal si tieto články a ich spoločné znaky slovenský archeológ Tomáš Račko.

zdroj: TASR/ AP/ Ida Marie Odgaard, Ritzau Scanpix. Ilustračná fotografia

Jedným z portálov, kde sa v minulosti dalo naraziť na takéto texty, sú Hlavné správy. Tu sa takzvaným zatajovaným dejinám venoval napríklad autor Jozef Janták. Jeho články o našej histórii a úvahy, že sme potomkami najstaršej európskej civilizácie a slovanské písmo je najstaršie zo všetkých, vieš nájsť aj na iných portáloch, vrátane časopisu Zem a Vek –  mimochodom, stáleho člena rebríčka Konspiratori.sk.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Facebook, Hlavné správy, In Vivo magazín, Historyweb Denníka N, Denník N/ blog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech