Hľadaním čokoládového vajíčka v obchodoch si môžeš zarobiť aj 50€ za hodinu. Má to však jeden háčik

  • Kto by si rád nezarobil slušné peniaze za nenáročnú a zábavnú činnosť?
  • Ak si sa ako dieťa hrával na detektíva, tak táto brigáda je pre teba ako stvorená.
  • Jediným háčikom je to, že zapojiť sa môžeš len ak žiješ v Spojenom Kráľovstve.
pixabay.com/unsplash.com
  • Kto by si rád nezarobil slušné peniaze za nenáročnú a zábavnú činnosť?
  • Ak si sa ako dieťa hrával na detektíva, tak táto brigáda je pre teba ako stvorená.
  • Jediným háčikom je to, že zapojiť sa môžeš len ak žiješ v Spojenom Kráľovstve.

Keď začiatkom tohto roku oznámila britská spoločnosť Cadbury, ktorá patrí do skupiny Mondelez International, že vráti spät spotrebiteľom obľúbené a populárne krémové vajíčko z bielej čokolády White Creme Egg, potešila tým veľké množstvo ľudí nielen vo Veľkej Británií.

Nejednalo sa však o klasické uvedenie vajíčok do regálov predajní, ale vytvorila sa akási súťaž. Tá je založená na tom, že do klasického obalu bežne dostupného vajíčka z mliečnej čokolády, spoločnosť ukryla viac ako 700 vajíčok z bielej čokolády.

Znie to síce zaujímavo, ale to nie je to najlepšie, čo sa za touto výzvou ukrýva. Vo vnútri týchto vajíčok môžu ľudia nájsť finančnú výhru v hodnote od cca 55 € až po úžasnú výhru vo výške viac ako 11 500 €, Všetky informácie, odpovede na najčastejšie otázky a spôsob ako sa do súťaže zapojiť nájdeš na stránke huntthenewwhitecremeegg.com.

Druhou časťou výzvy bolo hľadanie obrázka čokoládového vajíčka Creme Egg, ktoré bolo starostlivo ukryté v televíznych reklamách iných značiek, na sociálnych médiách, na billboardoch a na webových stránkach. V prípade, ak ktokoľvek nájde ukryté vajíčko stačí, aby ho odfotil a poslal ho na oficiálnu stránku White Creme Egg. Ak šťastlivec narazí na nerozbalené ale biele vajíčko, tak má šancu vyhrať až 11 500 €. Tento hon na vajíčko trvá až do 21 apríla.

Britská spoločnosť Bark vytvorila projekt s názov Cadbury White Creme Egg Hunters, ktorý spája ľudí, ktorí sú ochotní hľadať a pátrať po vajíčku a tých, ktorí na hľadanie nemajú čas, ale majú dostatok peňazí na to, aby si zaplatili niekoho, kto to urobí za nich.

„Máš rád čokoládu tak, ako máš rad peniaze a zároveň máš k dispozícií dostatok voľného času? Ak si odpovedal áno, výborne, pre všetkých takýchto máme prácu.“ píše sa na stránke spoločnosti Bark.

Záujemcovia o prácu musia urobiť jediné, a to zaregistrovať sa na stránke bark.com. Následne budú uchádzači podrobení úplnej previerke a zároveň musia predložiť svoju fotografiu. Pri registrácií je potrebné uviesť, ktorú oblasť Spojeného kráľovstva sú schopní resp. ochotní pokryť a to z dôvodu, že vybraný uchádzač bude musieť navštevovať viaceré supermarkety vo svojom okolí alebo po celom Spojenom kráľovstve. Podľa informácií dailymail.co.uk sa predpokladaná, že hodinová sadzba sa môže vyšplhať až nad 50 eur.

Akonáhle budeš schválený ako Cadbury Creme Egg Hunter, dostaneš od zákazníka špecifické pokyny o tom, ako by si predstavovali výkon tvojej práce, ako napr. počet vajec, ktoré chce aby si kúpil alebo ktoré obchody by si mal navštíviť.“ vysvetľuje sa v unštrukciach na stránke výzvy pátrania po vajíčkach bark.com.

Je to teda úplne jednoduché. Niekde existuje človek, ktorý tuží po tom nájsť biele vajíčko, ale nemá na jeho hľadanie čas, tak si za peniaze „najme“ človeka, ktorý ho bude podľa jeho inštrukcií hľadať a dostane za to pekne zaplatené. No neznie to zaujímavo?

Pravdou však je, že nemáme vedomosť ohľadom toho, ako to reálne funguje v praxi a ďalším problémom je fakt, že ponuka je dostupná len pre ľudí žijúcich v Spojenom kráľovstve, nakoľko je produkt dostupný v supermarketoch naprieč krajinou.

zdroj: dailymail.co.uk; bark.com;

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie