Hľadáš miesto, kde sa zohriať? Toto je päť najlepších čajovní v Bratislave

  • Jesenné a zimné mesiace sú ideálne na posedenie pri čaji či vodnej fajke
  • Našli sme pre teba päť najlepších lokálov hlavnom meste, kde ťa okrem dobrého čaju čaká aj skvelá atmosféra a príjemná obsluha
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Jesenné a zimné mesiace sú ideálne na posedenie pri čaji či vodnej fajke
  • Našli sme pre teba päť najlepších lokálov hlavnom meste, kde ťa okrem dobrého čaju čaká aj skvelá atmosféra a príjemná obsluha

Chill out Garden

Podľa názvu „čajovňa“ sa môže zdať, že hlavnú a možno aj jedinú úlohu pri výbere tej správnej zohráva práve čaj. Avšak pitie čaju je rituál sám o sebe, ktorého zážitok dotvára v prvom rade atmosféra, v akej si ho vychutnáš. Väčšina bratislavských čajovní sa snaží navodiť ducha ďalekého východu, keďže sa všeobecne predpokladá, že práve z tejto oblasti čaj pochádza.

Čajovňa Chill out Garden ponúka odborne vyškolený personál, ich čaje sú skutočne vynikajúce, no aj napriek nádychu ďalekej Ázie, atmosféra je tu skôr generická, priestory sú pomerne veľké a prevzdušnené, čo im môžu uberať na pocite útulnosti a intimity, ktorý od čajovne mnohí očakávajú .

Ak ti nevyhovuje sedenie na zemi, môžeš si vybrať aj gauč či kreslo. Všeobecne sa čajovňa v centre Bratislavy teší veľkej obľube a popularite a ľudia Chill out Garden radi vyhľadávajú. Čajovňu nájdeš na Gunduličovej ulici a za vodnú fajku tu zaplatíš 9 eur, za čaj okolo 3 – 5 eur.

Podzemíčko

Príznačný názov už napovedá, že táto čajovňa sa nachádza v podzemí v jednej z bratislavských budov, a to priamo v centre mesta pod Zichyho palácom. Malý a útulný priestor ponúka ideálne miesto, na to vypnúť a vychutnať si čaj či vodnú fajku v pokoji a bez zbytočných ruchov. Celý podnik hrá farbami a motívmi Afriky aj Ázie.

Väčšina miest na sedenie je tak, ako kážu ázijské tradície. umiestnená na zemi, kde však nájdeš koberce a mäkké vankúše, ktoré pohodlne nahradia ktorýkoľvek gauč.

V pozadí hrá väčšinou príjemná relaxačná hudba a personál ťa počas „čajovania“ neotravuje zbytočnými otázkami. Jediná malá nevýhoda týchto priestorov môže byť ich stiesnenosť, pokiaľ ti nerobia dobre malé miesta, možno sa tu nebudeš cítiť celkom vo svojej koži.

Čajovňa zámocká

Jednu z najstarších čajovní v Bratislave nájdeš na Zámockej ulici neďaleko zastávky Zochova. Má výhodnú polohu blízko Bratislavského hradu, a tak jej návštevu môžeš hravo spojiť napríklad s jesennou prechádzkou na hradný kopec.

Čaje, vodné fajky aj vegetariánske pochúťky podávajú tradičným spôsobom a pokiaľ s kamošmi vyčerpáte všetky témy na rozhovor, k dispozícii tu nájdeš aj rôzne spoločenské hry.

Pravidelne sa tu tiež organizujú koncerty a komorné vystúpenia. Príjemnú atmosféru dopĺňa vyškolený personál, tejto čajovni sa dá vytknúť možno iba to, že má o niečo vyššie ceny, a to kvôli svojej atraktívnej polohe.

Gepostet von Čajovňa Zámocká am Dienstag, 9. Dezember 2014

Literárna čajovňa

Je o niečo iná ako typické čajovne v meste. Netlačí až tak na tradície východu a viac vsádza na rituál pitia čaju spojený s čítaním dobrej knižky. Pravidelne sa tu konajú verejné čítačky aj workshopy.

Pokiaľ hľadáš miesto, kde si okrem kvalitného čaju môžeš vychutnať aj dobrú literatúru, Literárna čajovňa na Grosslingovej sa ti určite zapáči.

Okrem toho, že čaj varia a podávajú, slúži aj ako obchod. Všetky svoje čaje dovážajú priamo od farmárov a ich ponuku doplnili výberovou kávou, remeselnými pivami a vínami. Nájdeš tu tiež zákusky a rôzne drobnosti pod zub.

Tento čaj dnes pijem sám a potichu. Vesmír jeho vôní a chutí do mňa padá a rozširuje ma za hranice ľudského bytia. Z…

Gepostet von Literárna čajovňa am Freitag, 26. Februar 2016

Naša čajovňa

Jednoduchá, prehľadná, cenovo dostupná, tradičná, no na nič sa nehrá. Čajovňa na Vysokej ulici je príjemné miesto, kde na malom priestore nájdeš všetko, čo hľadáš. Sishu, čaje, spoločenské hry aj dobrý personál.

Ceny za rôzne čaje sa pohybujú od 3 do 6 eur a za vodnú fajku dáš 9,90. Nájdeš tu priestor na sedenie na zemi aj na gaučoch. Ľahko sa sem dostaneš zo zastávky Vysoká na Obchodnej ulici aj z Hodžovho námestia. Ponuka tabakov aj čajov sa tu pravidelne obmieňa.

Zdroj: Chill out Garden, Podzemíčko, Čajovňa zámocká, Literárna čajovňa, Naša čajovňa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK