Hlas rozhodol, kto nahradí Pellegriniho na čele strany: Bude to tento muž

  • Nový predseda Hlasu bude oficiálne zvolený na sneme
  • Ten sa bude konať 1. júna v Košiciach
Hlas rozhodol, kto nahradí Pellegriniho na čele strany: Bude to tento muž
Hlas rozhodol, kto nahradí Pellegriniho na čele strany: Bude to tento muž TASR/Jaroslav Novák
  • Nový predseda Hlasu bude oficiálne zvolený na sneme
  • Ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Novým predsedom strany Hlas-SD sa stane minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Informujú o tom TV noviny na svojom webe. 

Podľa portálu bude nový predseda Hlasu oficiálne zvolený na sneme. Ten sa uskutoční už 1. júna v Košiciach. Formálne musia podľa stanov strany totiž zvoliť nového predsedu delegáti, ktorí sú v každom okrese.

Práve v týchto chvíľach však zasadá predsedníctvo strany, ktoré sa zhodlo na mene Matúša Šutaja Eštoka, ktorý je zároveň generálnym manažérom Hlasu. Práve jeho meno predostrie predsedníctvo podľa informácií TV Markíza členom strany na sneme.

Jednomyseľné rozhodnutie 

Predsedníctvo strany HLAS – sociálna demokracia dnes na návrh predsedu strany Petra Pellegriniho jednomyseľne odporučilo snemu zvoliť za nového predsedu súčasného generálneho manažéra strany Matúša Šutaja Eštoka. Zároveň navrhne doplniť vedenie strany o piateho podpredsedu, za ktorého odporučilo člena predsedníctva HLASu a ministra školstva Tomáša Druckera.

Atentát na predsedu vlády považuje predsedníctvo Hlasu za atentát na demokraciu, po ktorom Slovensko nevyhnutne potrebuje zmiernenie napätia v spoločnosti a skončenie vedomého šírenia nenávisti.

Ako informuje strana Hlas vo svojom stanovisku, strana v tomto ťažkom období ostáva stabilizujúcou politickou silou na Slovensku a stabilným členom vládnej koalície. Hlas od svojho vzniku odmieta nenávistnú konfrontáciu a bude naďalej svojou politikou prispievať k upokojeniu spoločnosti.

„Predsedníctvo strany zároveň potvrdilo, že na základe výsledkov parlamentných volieb a z nich vyplývajúcej koaličnej zmluvy nesie strana zodpovednosť za obsadenie funkcie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Na tento post predsedníctvo jednomyseľne podporuje podpredsedu Hlasu a ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho,“ informuje strana Hlas. 

Strana potrebuje odhodlanie a energiu 

Na sneme strany 1. júna v Košiciach sa novozvolený prezident Peter Pellegrini vzdá postu predsedu Hlasu. Snem zvolí nového predsedu na základe stanov. Peter Pellegrini tohto roku oznámil, že ak uspeje vo voľbách prezidenta Slovenskej republiky, vzdá sa funkcie predsedu HLASu a pozastaví si svoje členstvo v strane.

„Žiaden zákon nebráni členstvu prezidenta republiky v politickej strane, politická tradícia v Slovenskej republike však vyžaduje, aby svoju nadstraníckosť hlava štátu deklarovala odpútaním sa od dovtedajších straníckych záväzkov. Preto sa v súlade so svojím sľubom vzdám na sneme HLASu funkcie predsedu strany,“ uviedol Peter Pellegrini. 

Zároveň dodal, že predsedníctvu dnes predložil návrh, aby snemu odporučil zvoliť za nového predsedu Hlasu doterajšieho generálneho manažéra strany a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

„V týchto ťažkých časoch strana potrebuje energiu a odhodlanie, ktorý Matúš pre mnohých zosobňuje. Zároveň som však presvedčený, že HLAS je predovšetkým skvelým tímom – tímom odborníkov i priateľov so spoločnou víziou modernej sociálnej demokracie, ktorej hlavným cieľom je pracovať pre ľudí. Som si istý, že ako takýto tím bude HLAS pôsobiť aj po mojom odchode a nový predseda spolu s podpredsedami budú úzko spolupracovať na pozitívnej politickej vízii pre Slovensko s konkrétnymi výsledkami,“ uviedol Peter Pellegrini.

Zdroje: TV Noviny.sk, TS/Hlas-SD

Najnovšie videá

Trendové videá