Hlava štátu so Sulíkom, Kolíkovou a americkou veľvyslankyňou „kuli pikle“. Matovičove výroky pobúrili prezidentskú kanceláriu

  • Voči výrokom ministra financií Igora Matoviča sa ohradila už aj prezidentská kancelária
  • Ten v relácii TA3 spomenul hlavu štátu Zuzanu Čaputovú
matovic
Ilustračný obrázok, FOTO TASR/Jakub Kotian, FOTO TASR/Pavol Zachar
  • Voči výrokom ministra financií Igora Matoviča sa ohradila už aj prezidentská kancelária
  • Ten v relácii TA3 spomenul hlavu štátu Zuzanu Čaputovú

Igor Matovič v dnešnej diskusnej relácii TA3 narážal na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Podľa neho podkopáva dôveru ľudí vo vládu, pretože neustále spochybňuje autoritu premiéra, uvádza SITA.

Podľa Matoviča „kuli pikle“

Tvrdil, že hlava štátu sa počas vládnej krízy stretávala s americkou veľvyslankyňou, Máriou Kolíkovou a Richardom Sulíkom a spoločne „kuli pikle“, ako povaliť vládu, pretože hnutie Progresívne Slovensko sa nedostalo do parlamentu.

„Ak by bola pani prezidentka prezidentkou ľudí, tak by si počas vládnej krízy zavolala mňa ako premiéra a koaličných partnerov a snažila by sa byť sprostredkovateľom mieru. Miesto toho sa stretávala s americkou veľvyslankyňou, Máriou Kolíkovou, Richardom Sulíkom a spoločne kuli pikle, ako povaliť vlastnú vládu,“ povedal Matovič.

zdroj: FOTO TASR/Pavol Zachar

Reakcia prezidentskej kancelárie

Prezidentská kancelária sa voči výrokom ministra financií Igora Matoviča ohradila. Na jeho tvrdenia reagoval hovorca prezidentky.

„Igor Matovič by mal pri svojich výrokoch zvažovať, komu pomáha, keď preberá rétoriku a klamstvá od Roberta Fica (Smer-SD). V relácii TA3 V politike tvrdil, že prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla v čase vládnej krízy s veľvyslankyňou USA a mali kuť pikle. Je to klamstvo, s ktorým prišiel Robert Fico. Prezidentka žiadne také stretnutie nemala,“ uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie