Hlavu jej druha našli na záchode vo vlaku. Najbrutálnejšia slovenská vrahyňa je dodnes synonymom hrôzy

  • Irena Čubírková bola svojho času jednou z najzlomyseľnejších žien v Česku aj Slovensku
  • Plán vraždy mala vždy dokonale premyslený
  • Článok bol pôvodne zverejnený v decembri 2020
pjimage (18)
Reprofoto: Youtube/Najväčšie kriminálne prípady Slovenska
  • Irena Čubírková bola svojho času jednou z najzlomyseľnejších žien v Česku aj Slovensku
  • Plán vraždy mala vždy dokonale premyslený
  • Článok bol pôvodne zverejnený v decembri 2020

9. decembra 1964 našiel sprievodca osobného vlaku, na toaletách hodenú ľudskú hlavu. Vlak bol na ceste do Bratislavy a v tom čase sa už Irena Čubírková rozhodla ísť nahlásiť zmiznutie svojho druha.

Všetko sa skomplikovalo v momente, keď začala počas výpovedí pôsobiť neisto. Pri prehliadke vlaku sa tiež zistilo, že žiadne stopy neviedli k tomu, že by bola vražda vykonaná práve v ňom.

Postupne došlo k domovej prehliadke. Aj keď sa spočiatku zdalo, že nijaké z dôkazov sa neobjavia ani tu, pred odchodom sa jeden z kriminalistov dotkol teplej pece na chlieb.

Brutálna vražda

Syn Ireny Čubríkovej, ktorý sa v tom čase nachádzal doma, poprel, že by sa v nej prednedávnom piekol chlieb. Podobný fakt vzbudil podozrenie a pozornosť začali venovať vypočúvaniu jeho matky.

Tá sa stále viac zamotávala do svojich lží a napokon sa k činu priznala. Uviedla, že dôvodom vraždy bol alkoholizmus jej druha, Ambróza Ščepku.

Keď sa vraj raz vrátil domov opitý, spadol zo stoličky a nehybne ležal na zemi. Pod tlakom nahromadeného hnevu sa jeho priateľka rozhodla, že situáciu využije.

Vzala sekeru a niekoľkokrát svojho priateľa tupou hranou udrela do hlavy. Pomocou sekáča mu ju následne oddelila od zvyšnej časti tela. Tú spálila v peci a hlavu zaniesla do osobného vlaku, aby sa zbavila podozrení.

Oheň s jeho pozostatkami v peci horel 35 hodín. Väčšie kosti, ktoré ostali, zahrabala v chlieve. Keď sa jej pýtali, prečo sa priateľa zbavila takýmto spôsobom, uviedla, že šlo o pomstu.

Keď bol jej druh opitý, mal sa jej vraj často vyhrážať, že jej odsekne hlavu a hodí ju do toalety. Práve so spomínaným výrokom mal súvis plán vraždy.

Spomínaná vražda nebola jej prvou

Niekoľko rokov pred vraždou svojho priateľa spáchala aj iný ohavný skutok. V tom čase sa jednalo o jej manžela. Odstrániť sa ho rozhodla po tom, ako dokázal, že mu je neverná.

Čubríkovej milenec bol v tom čase ženatý. Vzťah sa teda zhoršil nielen medzi ňou a jej manželom, ale aj v rodine jej milenca. Aby situáciu „vyriešila,“ rozhodla sa, že svojho manžela zabije.

Na vykonanie vraždy nahovorila aj svojho milenca a jeho manželku. Tej povedali, že Čubírkovej muž si to vymyslel.

Vraždu v tomto prípade vykonala až na tretí pokus. Prvýkrát mu podala lieky, ktoré mali spôsobiť jeho usmrtenie. Nakoľko sa tak nestalo, manželka mala v zálohe druhú možnosť. Tá spočívala vo vylákaní svojho manžela do lesa.

Kradli, mučili, vraždili a ich činy symbolizovali strach. V 90. rokoch boli na čele krajiny, slovenskí mafiáni sa nebáli ničoho

Tam ho chcela omráčiť a uviazať na strom tak, aby skutok pôsobil ako obesenie, respektíve samovražda. Ani tento plán jej nevyšiel a vraždu vykonala až na tretí raz. Do fľaše mu hodila lieky na spanie. Preniesla ho do spálne a tam ho mal údajne jej milenec zabiť údermi do hlavy.

Keď sa uistila, že je manžel mŕtvy, premiestnila jeho telo pod schody. Z povaly následne priniesli pec, ktorú na neho položili, aby vražda pôsobila ako nešťastná súhra okolností.

Po detailnej príprave manželka zakričala na svoju dcéru, aby šla otca zobudiť. Záver si asi domyslíš sám – keďže dieťa videlo, že na otca spadli kachle. Nakoľko plán naozaj pôsobil ako nehoda, nevykonávala sa pitva a k odhaleniu skutku došlo až po 13 rokoch.

Čubírková
zdroj: www.policie-cr.cz

Aký bol jej rozsudok?

Aj napriek tomu, že podobný príbeh znie ako nedokonalý scenár detektívky, podobný prípad sa naozaj stal. Irena Čubírková, matka 7 detí, zaň bola odsúdená na trest smrti. Aj napriek tomu, že žiadala o milosť, rozsudok sa nezmenil a mal byť vykonaný obesením.

Stalo sa tak 28. septembra 1966. Milenec, ktorý jej pri vražde manžela pomáhal, bol odsúdený na 15 rokov väzenia. Jeho manželke bola udelená amnestia.

Zdroje: kriminalistika.eu, teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech