Hlina drsne o Majerskom: Je vydierateľný. „Môžete povedať, že takúto haciendu postavíte za 400 000, ale nie mne“

  • Startitup vyspovedal Alojza Hlinu, ktorý prehovoril o zákulisí SaS
  • Prezradil tiež, prečo má problém s predsedom KDH a čo si myslí o Tarabovi
Alojz Hlina
Startitup/Matej Hlbočan
  • Startitup vyspovedal Alojza Hlinu, ktorý prehovoril o zákulisí SaS
  • Prezradil tiež, prečo má problém s predsedom KDH a čo si myslí o Tarabovi

Alojz Hlina rozhodne nie je neznámym menom na slovenskej politickej scéne. Niekdajší predseda KDH len nedávno opäť prekročil parlamentné brány, avšak tentoraz na kandidátke liberálov z SaS.

So ziskom viac než 17 000 preferenčných hlasov sa do NR SR prekrúžkoval zo symbolického 150. miesta kandidátky strany Richarda Sulíka. Hlina sa v politike začal angažovať už koncom 90. rokov, no do vysokej politiky vstúpil až oveľa neskôr. Vďaka tomu, že sa jeho meno spájalo s viacerými politickými stranami, vie toho politik o zákulisí rôznych strán skutočne dosť.

Redaktor Startitup Pavel Knapko vyspovedal poslanca za SaS Alojza Hlinu (interview bolo robené ešte pred utorkovým vyjadrením Richarda Sulíka ku kauze EXPO v Dubaji, pozn. red.). Ten nám otvorene popísal, ako sa cíti v klube liberálov, čo si myslí o kauze spájanej s predsedom SaS Sulíkom, či aké je to vrátiť sa do parlamentu po viac ako siedmich rokoch.

Politik má problém s Majerským

Hlina nám prezradil, aký má problém s predsedom KDH Milanom Majerským a prečo si myslí, že šéf kresťanských demokratov môže byť vydierateľný. Poslanec taktiež ozrejmil, ako hodnotí kroky ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS) a prečo si myslí, že exkotlebovec v súčasnosti „skrotol“.

V celej epizóde relácie Zo zákulisia politiky sa ešte dozvieš, aký je aktuálne jeho vzťah s expremiérom Igorom Matovičom (SLOVENSKO), ako by podľa neho mohla fungovať opozícia, ale aj detaily o kúpe mlynu Klepáč. Lukratívny objekt sa totiž nedávno stal súčasťou gastroimpéria Hlinovcov.

Kúpiť alkohol za 106 000 je dosť, nebola to asi borovička z Mikuláša, tvrdí Hlina

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: TASR, Aktuality, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá