Bývalý erotický salón sa zmení na nepoznanie. V Bratislave vznikne výnimočné miesto, ktoré si zamiluje každý

  • Stará budova sa dočká nového šatu
  • Jej pôvodné prvky obnovia
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu
  • Stará budova sa dočká nového šatu
  • Jej pôvodné prvky obnovia

Budova v Sade Janka Kráľa sa čochvíľa zmení na nepoznanie. Informoval o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý na sociálnej sieti uviedol, že z budovy sa stane „príjemné miesto pre všetkých“.

Slúžiť bude všetkým

Podľa slov Matúša Valla na rekonštrukcii budovy pracujú od momentu, kedy sa mesto stalo jej vlastníkom. „A ako máme vo zvyku, hľadáme tú najsprávnejšiu odpoveď na to, ako má objekt vyzerať a ako má reálne slúžiť obyvateľkám a obyvateľom Bratislavy,“ hovorí Vallo.

Dodáva, že hlavným cieľom je, aby sa budova stala miestom pre všetky komunity, ktoré majú tento park radi. „Kedysi neslávna budova sa tak stane fakt pekným, bezpečným a príjemným priestorom na posedenie, ktorý nám v Sade Janka Kráľa chýbal. Architektonický návrh necháva priestor na dotvorenie atmosféry budúcemu nájomcovi objektu,“ dodáva.

Prinavrátia jej dôstojnosť

Logo

Redaktor Startitup s.r.o.

1300 - 2000 €
mesačne
mesačne

Aby sme neotáľali, rovno ti povieme, na čo sa podľa primátora môžeš tešiť. Ak si milovníkom kvalitného jedla či vône kávy, dozaista si prídeš na svoje. V priestoroch totiž po rekonštrukcii vznikne moderná gastro prevádzka. Obnovená bude pôvodná presklená fasáda smerom do parku, čím sa budova prepojí s okolitou zeleňou.

Plány zahŕňajú aj opravu fontány či bezbariérové verejné toalety. Bratislava počíta s tým, že zázemie tu bude mať aj BKIS pre kultúrne akcie v miniamfíku pred budovou.

Budova si v minulosti vystriedala niekoľko funkcií. Podľa ASB v nej bola na začiatku 90. rokov cukráreň a neskôr mesto budovu predalo súkromnej osobe. V rukách nového majiteľa sa v roku 1994 priestory zmenili na  na erotický salón.

Veľmi ma teší, že spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy zbavíme budovu nehostinnej ‚aury’, ktorú získala v deväťdesiatych rokoch, navrátime jej dôstojnosť a tiež pôvodnú funkciu a pôvodné prvky, ako napríklad presklenú fasádu,“ píše Vallo.

Jeden z najstarších európskych parkov

Sad Janka Kráľa, ktorý sa rozprestiera na ploche 42 hektárov, podľa tlačovej správy  navštívia denne stovky ľudí. Je to obľúbené miesto rodičov s deťmi, športovcov, seniorov či turistov. Sad je spomedzi všetkých parkov v hlavnom meste výnimočný  z viacerých dôvodov.

Bol založený v rokoch 1774 až 1776 s myšlienkou vytvoriť prvý park pre širokú verejnosť. Zároveň ide o jeden z najstarších európskych parkov vôbec. Nachádza na pravom nábreží Dunaja v samom centre Bratislavy a spolu s Tyršovým nábrežím je súčasťou dôležitého okruhu, ktorý začína v historickom centre a prepájajú ho Most SNP a Starý most.

Mať v centre mesta element vody a tiež celistvú zeleň, je veľká výhoda, z ktorej ťažia všetci obyvatelia mesta. 

zdroj: Marek Velček
Zdroje: Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu, ASB.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá