Hodinka po práci pomohla v živote mnohým úspešným ľudom

  • Čo robíš, keď prídeš domov z práce?
  • Možno ani netušíš, aké je to dôležité pre tvoju budúcu kariéru.
man-business-texting
pexels.com
  • Čo robíš, keď prídeš domov z práce?
  • Možno ani netušíš, aké je to dôležité pre tvoju budúcu kariéru.

Celý deň si niekoľko hodín tvrdo pracoval a na konci dna sa cítiš úplne vyčerpaný a bez energie. Dnes,tak ako aj všetky ostatné dni, si urobíš povaľačský večer pred telkou, pozrieš si svoj obľúbený seriál alebo stráviš hodiny na sociálnych sieťach, len preto, aby si sa odreagoval.

Nepríde ti to trocha pochmúrne? Ty predsa nie si odkázaný na to, aby si každý večer zabíjal čas pred telkou alebo trčal na Facebooku či Instagrame. V skutočnosti môžeš svoj voľný čas využiť aj produktívne, čo zlepší nielen tvoj pracovný, ale aj osobný život.

Čo sa stane, keď jednu hodinu po práci využiješ produktívne

Po prvé: Ak si po práci ušetríš čo i len jednu hodinu na niečo, čo možno považovať za produktívne – či už pôjde o štúdium nového jazyka alebo lepenie modelov lietadiel – budeš sa cítiť naplnený, a preto aj šťastnejší. To, samozrejme, pozitívne ovplyvní aj tvoju pracovný výkon. Šťastný zamestnanec je dobrý zamestnanec, a skôr či neskôr si to všimne aj tvoj šéf.

Po druhé: Počas pracovnej doby sa asi sotva naučíš nový jazyk alebo prečítaš knihu. Nielenže budeš neustále rozptýlený, ale poklesne aj tvoja pracovná produktivita. Dokonca by sme to mohli nazvať flákaním sa. Avšak, po pracovnej dobe si sám sebe šéfom. Môžeš si určiť vlastné pravidlá a svoj voľný čas rozvrhnúť tak, ako uznáš za vhodné. A presne tento čas by si mal využiť na dosahovanie svojich cieľov.

Po tretie: Aj jedna hodina každý deň môže z dlhodobého hľadiska znamenať obrovský rozdiel.Napríklad, ak študuješ nový jazyk aspoň jednu hodinu denne, po roku sa všetok tento čas zúžitkuje a ty pocítiš ohromný pokrok.

A napokon, vždy by si mal zvážiť fakt, že možno ťa jedného dňa niekto príjme do zamestnania alebo ťa povýšia práve na základe toho, ako si trávil svoj volný čas. Nikdy nevieš, čo z toho sa ti v budúcnosti zíde!

zdroj: Pexels

Aké problémy so sebou prináša nečinnosť?

Čo to vlastne nečinnosť znamená? Nuž, človek, ktorý má nečinný postoj k životu, nemôže očakávať, že sa jeho život zmení k lepšiemu. To znamená – žiaden pokrok, žiadne ciele, žiadna svetlejšia budúcnosť. Niektorí môžno sú spokojní s tým čo majú. Ale ak máš nejaké ciele alebo túžby, nemôžeš upadnúť do každodennej rutiny plnej povaľačstva.

Druhý problém, ktorý môže nastať, je ten, že zo všetkej tej nečinnosti a lenivosti upadneš do depresie. A to je už vážny problém. Depresia môže znížiť tvoj pracovný výkon, narušiť vzťahy s nadriadeným a celkovo zhoršiť tvoje pracovné postavenie.

Len jedna jediná hodina, ktorú po práci venuješ niečomu zmysluplnému, môže mať pre tvoj život obrovský význam!

Tu je návod, ako užitočne využiť voľný čas po práci:

1.) Čítaj: Áno, čítaš správne. A nezáleží na tom, či prečítaš fikciu, literatúru faktu, biografiu, romantiku či horor. Jedna hodina čítania každý deň predstavuje takmer jednu knihu týždenne. Pamätaj na to, že čím viac čítaš, tým viac vieš. Navyše, čítanie vie byťť taktiež veľmi naplňujúce. Všetko, čo sa dočítaš, ti môže pomôcť pri konverzácií alebo získať vedomosť, ktorú využiješ vo svojej kariére.

zdroj: Pexels

2.) Začni osobné projekty

Či už pôjde o tvorbu webstránky alebo dobrovoľníctvo, akákoľvek aktivita tohto druhu ťa naučí tímovej práci alebo hospodáreniu s časom. A to všetko je pre úspešnú kariéru veľmi dôležité.

3) Hľadaj nové kontakty

Pokiaľ ide o kariéru alebo osobný rozvoj , všetci veľmi dobre vieme, aké sú kontakty potrebné. Všetko, čo pre to musíš urobiť, je iba ísť von  a stretnúť ľudí.

zdroj: lifehack.org 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech