Hodnota Instagramu prekonala magickú hranicu

  • Cena Instagramu neustále narastá.
  • Hodnota Facebooku naopak klesá dolu.
pexels-photo-122383
  • Cena Instagramu neustále narastá.
  • Hodnota Facebooku naopak klesá dolu.

Instagram je neustále obľúbenejší, jeho cena v roku 2012 bola stonásobne nižšia. V marci v roku 2012 Mark Zuckerberg kúpil túto platformu za teraz už smiešnu sumu, a to 1 miliardu dolárov. Jeho hodnota sa však odvtedy vyšplhala do nebeských výšin a dnes má hodnotu viac ako 100 miliárd dolárov.

Táto známa platforma zdieľania fotografií, ktorá začiatkom tohto mesiaca dosiahla 1 miliardu aktívnych užívateľov, pravdepodobne prinesie za nasledujúcich 12 mesiacov prínos 10 miliard dolárov. Spoločnosť Instagram priťahuje nových používateľov rýchlejšie ako jej staršia „sesterská“ spoločnosť Facebook. Odhaduje sa, že v nasledujúcich piatich rokov presiahne 2 miliardy užívateľov. Publikum Instagramu je mladé, no stáva sa stále viac atraktívnejším pre inzerentov.

Spoločnosť Instagram by mohla v nasledujúcom roku predstavovať približne 16 percent príjmov Facebooku, čo je v porovnaní s minulým rokom o 10,6 percenta viac. Väčšina rastu tržieb Instagramu v roku 2018 bude pravdepodobne pochádzať z reklám, teda z inzerentov. Akcie Facebooku však naopak na burze klesajú.

Zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK