Hodnota kryptomien môže narásť o 10 000 %. Slovenský startup ako prvý ponúka algoritmus, ktorý investuje za teba

  • Slováci z Fumbi.network sú prví na svete, ktorí sprístupnili konzervatívny indexový algoritmus na investovanie v kryptomenách širokej verejnosti
  • Investori kryptomenám veria, priemerná výška vkladu do Fumbi.network dosahuje 600 eur, no nájde sa aj vklad v hodnote 100 000 eur
  • Juraj Forgács postavil startup z vlastných kryptomenových príjmov, ale aj s pomocou zahraničných investorov
crypto
  • Slováci z Fumbi.network sú prví na svete, ktorí sprístupnili konzervatívny indexový algoritmus na investovanie v kryptomenách širokej verejnosti
  • Investori kryptomenám veria, priemerná výška vkladu do Fumbi.network dosahuje 600 eur, no nájde sa aj vklad v hodnote 100 000 eur
  • Juraj Forgács postavil startup z vlastných kryptomenových príjmov, ale aj s pomocou zahraničných investorov

V januári 2018 kryptomeny prudko padli a tí, čo nestihli predávať, prišli z krátkodobého hľadiska o peniaze. Hodnota Bitcoinu klesla až o 65 % a mnoho ľudí, ktorí v kryptomenách videli efektívny spôsob zhodnotenia ich peňazí, neboli nadšení.

Kryptomeny sú komplikovanou témou a pokiaľ je to možné, obchodovanie s nimi odporúčame nechať predovšetkým na odborníkov. Presne pre takéto účely na Slovensku vznikol start-up Fumbi.network, ktorý ako prvý na svete ponúka investovanie do kryptomien pomocou špeciálneho algoritmu.

Miesto toho, aby si sa tak musel rozhodovať, kam peniaze vložíš a neustále sledovať trh, predávať a nakupovať, sa o všetko stará konzervatívny algoritmus. Nemôžeš síce čakať, že zbohatneš za pár týždňov, ale v priebehu niekoľkých rokov sa môže hodnota tvojej investície znásobiť.

Treba však mať na pamäti, že kryptomeny sú stále novou vecou a investovať tak treba s rozumom, len takú sumu, akú si môžeš dovoliť. Zároveň sa tak vyhneš stresu pri krátkodobých výkyvoch.

zdroj: Fumbi.network – Juraj Forgács založil Fumbi.network z vlastných výnosov z kryptomien.

Slováci investujú aj 100 000 eur

Algoritmus v čase vkladu nakúpi určité množstvo viacerých kryptomien, ktoré má Fumbi.network v portfóliu. Tých je aktuálne 25 a každá nová podlieha prísnej kontrole pred zaradením.

Vo svojom vlastníctve tak budeš mať kombináciu 25 kryptomien (od Bitcoinu cez Ethereum až po desiatky menej známych), ktoré inteligentný algoritmus neustále prevažuje, dokupuje a predáva. Vďaka tomu je zaistené, že za svoje peniaze budeš mať taký mix kryptomien, ktorý odráža rast alebo pokles celého trhu. Portfólio sa obmieňa niekoľkokrát týždenne.

zdroj: Fumbi.network

Zarobíš, ak v budúcnosti celý trh kryptomien narastie na väčšiu hodnotu, akú mal, keď si investoval. Dnes je v kryptomenách približne 100 miliárd eur. Keď dnes investuješ a o 5 rokov bude mať trh s kryptomenami takú veľkosť akú má dnes trh so zlatom, tvoja investícia narastie až 50-násobne.

Prerobíš zasa len vtedy, ak trh kryptomien je už teraz na vrchole, a dlhodobo sa bude zmenšovať. Ak si myslíš, že kryptomeny nič dôležité neriešia, radšej do nich neinvestuj. Snaha o krátkodobé zisky sa nemusí vyplatiť.

Keďže sa o peniaze stará algoritmus a nie ľudský faktor, zodpovedajú tomu aj výsledky. Výnosy klientov od januára 2019 presne zodpovedajú nárastu a poklesu celého trhu, a slovenský startup sa tak veľmi rýchlo stáva známym.

Aktuálne je aktívnych okolo 10 000 používateľov a priemerá investícia sa pohybuje okolo 600 eur. Ako však dodáva zakladateľ Juraj Forgács, mnohí slovenskému startupu dôverujú natoľko, že nájdeme aj investície vo výške 100 000 eur.

Čo čaká kryptomeny v najbližšom období  a ako Fumbi.network funguje vysvetľuje zakladateľ Juraj Forgács

Blíži sa veľký boom kryptomien

Keďže sú kryptomeny volatilné a nestabilné a úspech Fumbi.network závisí len od ich rastu, s investíciou sa spája riziko. Investície však riadi konzervatívny algoritmus, je to omnoho bezpečnejšie, ako keby si sám nakupoval a predával Bitcoin či Ethereum cez traderské stránky.

Keďže žijeme v dobe internetu a technológií, je skutočne ťažko predstaviteľné, že by sa v dlhodobom hľadisku hodnota kryptomien znížila. Kryptomeny sú zabezpečené matematikou, na rozdiel od bankových peňazí, ktoré sú istené len rozsiahlou administratívou. Preto sú kryptomeny technologicky dokonalejšie. Navyše, ich zásobu nie je možné manipulovať a zvyšovať.

„Veľký boom krypta môže byť už za rohom,“ tvrdí Juraj Forgács, zakladateľ Fumbi.network, ktorý sám na kryptomenách zarobil a celý zárobok investoval práve do tohto startupu.

Príjmy Fumbi.network tvoria predovšetkým poplatky za používanie algoritmu a náklady na nákup kryptomien, ktoré sa celkovo pohybujú do 2-5 % – žiadne fixné poplatky nie sú. Fumbi si navyše účtuje malý podiel zo zisku, a zarába práve vtedy, keď zarábaš aj ty. Investovanie je dostupné cez bankový účet, kartu aj PayPal, a minimálny vklad je len 50 eur.

Zakladatelia však rovno odkazujú, že proti podvodníkom a špekulantom rázne bojujú, zapracované totiž majú rôzne opatrenia, aby sa vyhli prianiu špinavých peňazí či pump-and-dump schémam.

zdroj: Fumbi.network – Logaritmický graf vývoja Bitcoinu.

Cena kryptomien môže narásť 100-násobne

Názory sú rôzne a všetko sú len predpoklady, no väčšina odborníkov sa podľa Forgácsa zhoduje v tom, že prvotný rast Bitcoinu v roku 2017 ani zďaleka nebola zlatá éra kryptomien. Jednalo sa skôr o prvú vlnu záujmu o technológiu.

Dnes však do kryptomien vstupujú aj banky a finančné inštitúcie, ktoré po rokoch opatrného prístupu konečne pochopili, že trh ich nepočká. Lepšia technológia sa jednoducho presadí.

Samozrejme, ide o názor ľudí, ktorí kryptomenám veria, no stúpajúci trend sa nedá poprieť,“ vysvetľuje Forgács. Už o 4 roky by trh s kryptomenami mal hodnotou prekročiť trh so zlatom, ktorý je aktuálne 50-krát väčší. Predpokladá sa, že výrazný rast by mal začať ešte tento rok.

Podľa odborníkov je najvhodnejší a najlogickejší čas na investíciu do kryptomien práve teraz. Ideálne počas poklesu cien. Pokiaľ sa však v tejto sfére nevyznáš, nechaj investovanie radšej na konzervatívny počítačový algoritmus. Vo Fumbi.network sú prví na svete, ktorí takýto systém sprístupnili širokej verejnosti.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech