Holanďan Pascal našiel na Slovensku uplatnenie v jednej z najrešpektovanejších značiek vo svete biznisu

  • Mnoho talentovaných ľudí odchádza z našej krajiny za hranice, kvôli lepšiemu uplatneniu
  • Pascal to má však trochu inak, z rodného Holandska sa uplatnil na našom pracovnom trhu
  • Pracuje v Accenture Slovensko, kde majú zamestnanci výhody, na aké u nás natrafíš len zriedka
befunky-collage-9
Accenture
  • Mnoho talentovaných ľudí odchádza z našej krajiny za hranice, kvôli lepšiemu uplatneniu
  • Pascal to má však trochu inak, z rodného Holandska sa uplatnil na našom pracovnom trhu
  • Pracuje v Accenture Slovensko, kde majú zamestnanci výhody, na aké u nás natrafíš len zriedka

Ahoj Pascal, kedy si prišiel na Slovensko a ako si sa vlastne dostal k práci vo firme akou je Accenture?

Ahojte, pochádzam z Holandska a na Slovensko som sa presťahoval koncom roka 2010. Približne o rok neskôr ma oslovila spoločnosť Accenture s ponukou pracovnej pozície, na ktorú som bol podľa nich vhodným kandidátom. Ponuku som prijal a v rámci tejto spoločnosti sa mi podarilo profesne rásť až na pozíciu, na ktorej som dnes.

Na akej pozícii si v Accenture začínal a kam sa ti podarilo vypracovať?

Accenture som začínal na pozícii Procurement Agent, na ktorej som riešil komplexnejšie požiadavky zákazníkov, týkajúce sa nákupu ako aj hľadanie a vyjednávanie s dodávateľmi. Na tejto pozícii som zároveň výrazne ťažil aj z mojej znalosti holandského jazyka. Momentálne pôsobím na pozícii Service Delivery Lead, v rámci ktorej riadim tímy pre našich medzinárodných klientov.

Páči sa ti práca v medzinárodnom kolektíve, v čom vidíš jeho hlavné benefity?

V medzinárodnom kolektíve pracujem naozaj veľmi rád. Milujem komunikáciu s ľuďmi a pri tejto práci mám navyše príležitosť spolupracovať s ľuďmi z rôznych kultúr a prostredí. Zároveň mi to umožňuje rozširovať svoje interpersonálne zručnosti a zlepšovať sa v tak dôležitej oblasti, akou je komunikácia s ľuďmi.

Aké sú podľa teba najhodnotnejšie zručnosti, ktoré si nadobudol práve vďaka pôsobeniu vo firme?

Počas niekoľkoročného pôsobenia v spoločnosti Accenture sa mi podarilo zlepšiť hneď v niekoľkých oblastiach. Medzi tie najdôležitejšie patrí určite zlepšenie komunikačných ale aj manažérskych schopností, avšak na oveľa lepšej úrovni sú taktiež moje negociačné (vyjednávacie) zručnosti, ktoré sú pri tejto práci alfou a omegou.

Aké sú momentálne tvoje kariérne ciele?

Pre mňa je v práci najdôležitejšie to, aby ma to čo robím naozaj bavilo a aby ma môj zamestnávateľ podporoval aj v mojom osobnom rozvoji. Z tohto dôvodu som veľmi rád, že pracujem práve v spoločnosti akou je Accenture. V posledných rokoch sa mi podarilo v rámci spoločnosti výrazne napredovať a o nové výzvy tu naozaj nie je núdza, či už v rámci nových úloh alebo iniciatív, ktorých môžem byť súčasťou.

V čom sa podľa teba Accenture najviac líši od konkurentov?

Accenture sa v prvom rade zameriava na medzinárodnú klientelu, plus máme programy do ktorých sa študenti môžu prihlásiť a získať cenné skúsenosti. V tejto firme ľudia nechodia do práce len kvôli tomu, aby si splnili nejaké rutinné, monotónne úlohy. Sú tu skôr povzbudzovaní k tomu, aby premýšľali o tom ako zlepšiť jednotlivé procesy, aby sme klientom mohli poskytnúť čoraz kvalitnejšie služby.

Zažil si niekedy pocit prepracovanosti? Čo ti najviac pomáha, keď sa chceš po práci zrelaxovať?

Prirodzene, aj v profesionálnom živote človeka existujú chvíle, kedy je jednoducho potrebné urobiť krok späť, pokúsiť sa vypnúť a všetko nechať tak. Najradšej trávim svoj voľný čas s mojou dcérou ale okrem toho milujem jazdu na motorke. Vždy keď sa dá, využijem šancu ísť do práce na dvoch kolesách a taktiež občas zájdem aj na moto výlet s priateľmi. Takéto motorkárske zrazy zvyknú trvať niekedy deň, inokedy celý víkend alebo aj dlhšie. Takto som mal šancu navštíviť napríklad aj Dolomity.

Zvyknete mávať vo firme aj nejaké teambuildingy? Ako motivujete nových členov tímu k aktívnej práci na dosiahnutie cieľov?

V priebehu roka máme v Accenture hneď niekoľko teambuildingov. A to nie len tie celofiremné ako sú vianočné večierky, športové podujatia a BBQ, ale aj teambuildingy špeciálne pre naše individuálne klientské tímy. Taktiež máme dostatok príležitostí vyraziť spoločne s celým tímom na kávu či obed, takže sa nestretávame výlučne v kancelárií za počítačmi ale máme možnosť bližšie sa spoznať aj z ľudského hľadiska.

V prípade tímov, ktorých riadenie mám na starosti ja, pokúšam sa ich manažovať veľmi otvoreným spôsobom. Žiaden člen tímu by sa nemal báť povedať svoj názor a taktiež sa vždy snažím do diskusie zapájať aj celkom nových členov tímu. Som totiž toho názoru, že nové pohľady na nové veci môžu viesť k veľmi zaujímavým riešeniam a výsledkom.

Čo považuješ za hlavné benefity, ktoré ti firma poskytuje?

Ako hlavné benefity okrem kompenzačného balíka vnímam v Accenture aj fakt, že je tu možné mať dostatočnú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Taktiež mám šancu neustále pracovať na mojom osobnom rozvoji a v neposlednom rade je tu skvelý tím ľudí, ktorí sú niekedy viac ako len moji kolegovia.

Čo by si odkázal všetkým ľuďom, ktorí momentálne premýšľajú nad prácou v Accenture?

Poradil by som im, aby išli do toho. Máme otvorené pracovné pozície hneď v niekoľkých oblastiach, od manažérskeho poradenstva, cez informačné technológie až po pozície vhodné pre kandidátov ovládajúcich cudzie jazyky, či interné role. Ak uvidia v niektorej z nich príležitosť na uplatnenie a sú dostatočne ambiciózni, určite by mali využiť svoju šancu. Accenture je spoločnosť, v ktorej môžete rásť hneď v niekoľkých smeroch. Vždy hovorím: ak budeš dobrý k firme, firma bude dobrá k tebe.

Tento článok vznikol v spolupráci s Accenture

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech