Holanďania našli spôsob, ako sa bicyklovať aj v snehu

  • Kvôli snehu nemusíš hneď vešať svoj bicykel na klinec.
snow1
  • Kvôli snehu nemusíš hneď vešať svoj bicykel na klinec.

Väčšina cyklistov svoje bicykle koncom októbra ukladá na zimný spánok a venuje sa iným športom alebo odpočinku. Sú však aj takí nadšenci, ktorých ani teploty okolo nuly, ale ani sneh, od jazdenia neodradia. Naopak cyklistika v zime je pre nich niečo nádherné. Čo si však pripraviť, ak chceš vyjsť na bicykel v zime?

snow

zdroj fotografie:standard.net

Prečo majú ľudia radi cyklistiku v zime?

Hlavné dôvody sú dva. Ten prvý je, že dotyčného cyklistika baví a nevidí jediný dôvod, prečo by ho mal od obľúbeného koníčka odradiť mráz či sneh. Vybavený správnym oblečením si naplánuje vhodnú trať a vyrazí na výlet. Druhým dôvodom je sneh. Ten ti pod kolesami praská, kĺže to a ty si užívaš šmyky. Navyše pád do snehu tak nebolí, ale musíš vedieť padať šikovne.

sn

zdroj fotografie:snowbikefestival.com

Zober si aj ty svoj bicykel z pivnica a vyraz do zasneženej prírody

Holandskí nadšenci do cyklistiky z firmy Dutch Bike Co vymysleli originálne riešenie pre fanúšikov cyklistiky, ktoré sa svojho koníčka kvôli snehu nehodlajú vzdať. Napadol im originálny nápad, ako pripraviť pneumatiky na zasnežené cesty, a to dokonca za veľmi lacno. Budú ti stačiť takzvané zip pásiky.

ss

zdroj fotografie:seattlemag.com

Odborníci zo Seattle dlho hľadali nejakú alternatívu k drahým vrúpkovaným bicyklovým plášťom alebo tkzvaným fat-bikom s masívnymi gumami. Podarilo sa im objaviť skvelú náhradu, ktorú si na svoj bicykel za pár minúť nasadíš aj sám.

s2

zdroj fotografie:inhabitat.com

Ľudia stojaci za týmto nápadom ho samozrejme testovali v praxi. Teraz prehlasujú, že vďaka zip pásikom sa nemusíš  v zime viac báť bicyklovať, pretože plastové zip pásiky sa dokonale zarývaju do ľadu alebo snehu, takže sa len tak ľahko nepošmykneš.

s1

zdroj:inhabitat.com

Na druhej strane to asi až tak ružovo nebude vyzerať v praxi v slovenských mestách, kde na cyklotrasu narazíme len výnimočne. Asi aj preto je vidieť cyklistov v zasnežených mestských uliciach len zriedka. Ak teda nerátame babičky, ktoré  vyťahujú svoj bicykel ihneď s príchodom prvého snehu. Ak ťa tento nápad zaujal určite ho vyskúšaj, ale to ako funguje na tvojom bicykli pre istotu otestuj, napríklad niekde v prírode.

zdroj:inhabitat.com zdroj titulnej fotografie:youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech