Holandsko je pripravené na enviromentálnu revolúciu

  • Nová sieť nabíjacích staníc je odpoveďou na stále sa zvyšujúci počet elektromobilov.
  • Nová sieť nabíjacích staníc je odpoveďou na stále sa zvyšujúci počet elektromobilov.

Predaje elektrických áut po celom svete rastú, a preto je čoraz väčšia potreba efektívnych spôsobov, ako udržať ich batérie nabité. Solárny systém z Holandska môže byť pekným príkladom pre nabíjacie siete v iných krajinách. Fastned už má 57 solárnych nabíjacích staníc pre elektromobily a plánuje rozšíriť svoju sieť, aby zahŕňala 200 miest v samotnom Holandsku.

foto: press.fastnedcharging.com

Narozdiel od niektorých nabíjacích sietí pre elektromobily, nie je používanie staníc Fastned bezplatné. Presnejšie povedané, spoločnosť funguje na mesačnom predplatnom modeli, ktorý vyžaduje, aby zákazníci vykonali predbežnú registráciu za účelom nákupu elektriny na jednej z nabíjacích staníc. Minulý mesiac spoločnosť v Amsterdame predstavila novú možnosť rýchleho nabíjania pre vodičov v zhone, ktorá stojí 19 centov za kWh plus mesačný poplatok.

Elektrina, ktorá prúdi cez nabíjačky Fastned do zelených vozidiel, pochádza zo solárnych panelov na streche nabíjacej stanice (solárne panely dokážu nabiť tri autá) alebo od externého dodávateľa, ktorý vyrába elektrinu z energie vetra.

foto: ozy.com

Fastned ponúka celý rad členských balíčkov v závislosti od toho, ako často by vodič mohol potrebovať ich služby. Plány pre bežných používateľov zahŕňajú malý mesačný poplatok a nízku sadzbu za nabíjanie, zatiaľ čo zriedkaví používatelia si môžu zvoliť platiť vyššiu sadzbu za nabíjanie bez nutnosti mesačného poplatku. Zakladateľ Fastned, Bart Lubbers povedal pre Fully Charged, že v budúcnosti chcú pre svoje nabíjacie stanice pridať ďalšie vybavenie, vďaka čomu by vyzerali skôr ako luxusné odpočívadlá v Amerike s toaletami a fast foodmi.

foto: cleantechnica.com

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK