Bratislava rozkvitne: Holandsko mestu darovalo 10 000 tulipánov, všimli si geniálny nápad

  • Vďaka holandskému veľvyslanectvu rozkvitne na jar v Bratislave 10 000 nových tulipánov
  • Tento dar je vyslovením podpory iniciatíve 10 000 stromov
  • Vďaka holandskému veľvyslanectvu rozkvitne na jar v Bratislave 10 000 nových tulipánov
  • Tento dar je vyslovením podpory iniciatíve 10 000 stromov

„Zo všetkých vecí, ktoré sa práve dejú je toto jedna z dobrých. Holandsko si všimlo náš projekt 10 000 stromov a darovalo nám ako podporu 10 000 tulipánových cibuliek,“ informuje Vallo na Facebooku. Tulipány nájdu svoj domov na Námestí Slobody v Bratislave už dnes, miesto určilo taktiež holandské veľvyslanectvo. Tým ich dar nekončí.

Okrem tulipánov aj stromy

Tulipány nie sú jediné, čo Slovensko od Holandska v rámci tohto daru dostalo. Značnú časť tvorili aj stromy, ktorých sme, taktiež na podporu iniciatívy 10 000 stromov, obdržali nemalý počet.

OBROVSKÝ ÚSPECH: Petícia mladých Slovákov je najväčšou v histórii krajiny, parlament ju musí riešiť

Okrem toho ma dnes ráno pán veľvyslanec Henk Cor van der Kwast na mieste prekvapil ešte ďalším úžasným darom pre celú Bratislavu. Okrem krásnych tulipánov sa veľvyslanectvo do iniciatívy zapojí aj darovaním až 2 000 stromov. Spolu tak zazelenáme Bratislavu. Budeme sadiť a budeme sadiť nielen tulipány, ale aj iné cibuľoviny, aby sme všetci v máji budúceho roka mohli vidieť, ako krásne zakvitnú.“ hovorí primátor Bratislavy Matúš Vallo vo svojom príspevku na Facebooku.

🌷🌷🌷 Vďaka Holandskému veľvyslanectvu rozkvitne na jar v Bratislave 10 000 nových tulipánov!Dnes sadíme 10 000 cibuliek týchto tulipánov na Námestí Slobody. 10 000 tulipánov Bratislave darovalo Holandské veľvyslanectvo Embassy of the Netherlands in Slovakia, ako vyslovenie podpory k rozbehnutiu dôležitej iniciatívy 10 000 stromov. 🎉 🌳 Okrem toho ma dnes ráno pán veľvyslanec Henk Cor van der Kwast na mieste prekvapil ešte ďalším úžasným darom pre celú Bratislavu. Okrem krásnych tulipánov sa veľvyslanectvo do iniciatívy zapojí aj darovaním až 2000 stromov. Spolu tak zazelenáme Bratislavu. Ďakujeme!www.10tisicstromov.sk

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Wednesday, October 21, 2020

Pre iniciatívu to znamená pokrytie pätiny celkového stanoveného cieľa. Vysadenie a údržba jedného stromu po dobu troch rokov je vyčíslená na 700 eur. Dar pomôže znížiť potrebné finančné prostriedky na úspešnú realizáciu projektu, stál Holandsko státisíce eur.

S radosťou podporujeme iniciatívu mesta Bratislava a primátora Matúša Valla na vysadenie 10 000 stromov v meste. Na znak našej podpory sme mestu darovali 10 000 tulipánov špeciálnej odrody „Slovensko“, ktoré sa v tejto chvíli sadia na Námestí Slobody. Projekt podporíme aj darovaním 2 000 stromov, ktoré budú vysadené v meste,“ uviedlo holandské veľvyslanectvo na Facebooku

Do roka 2022

Od roku 2019 sa iniciatíve 10 000 stromov podarilo vysadiť 1 016 stromov, 271 stromov v rámci náhradnej výsadby a 745 stromov navyše, čo je viac, ako sa mestu podarilo vysadiť spolu počas predošlých štyroch rokov. Cieľom je vysadiť 10 000 stromov do roku 2022, priložiť ruku k dielu môže ktokoľvek, a to poskytnutím materiálu, starostlivosti o stromy a finančnou podporou.

Pre viac informácií navštív oficiálnu stránku iniciatívy. O dobrovoľníckej výsadbe stromov bude Matúš Vallo informovať záujemcov čoskoro prostredníctvom svojho profilu na Facebooku.

Zdroje: Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu, 10 000 stromov, Embassy of the Netherlands in Slovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK