Holografický asistent je realitou

  • Čoskoro budeme mať doma hologramy na riadenie domácností ako má komiksový superhrdina Tony Stark. Vývojár Jarem Archer od toho vôbec nie je ďaleko.
  • Čoskoro budeme mať doma hologramy na riadenie domácností ako má komiksový superhrdina Tony Stark. Vývojár Jarem Archer od toho vôbec nie je ďaleko.

Keď spoločnosť Microsoft odhalila svojho digitálneho asistenta v roku 2014, veľmi sa podobal na systém Cortana z hry HALO, kde táto umelá inteligencia bola spoločníkom hlavného hrdinu – Master Chiefa. Jeden ambiciózny fanúšik išiel o krok ďalej a vytvoril vlastnú holografickú verziu asistenta pre svoj dom.

Volá sa Jarem Archer a dal o sebe a o svojom vynáleze vedieť pomocou sociálnej siete YouTube. Video je postavené na ukážke toho, ako umelá inteligencia, v podaní hologramu – Cortanu, dokáže pochopiť otázku a odpovedať. Jarem sa jej spýtal, či bude potrebovať dáždik. Cortana sa objavila v zariadení podobnom pyramíde a odpovedala, že: „Asi to dnes nebude potrebné. Predpoveď ukazuje slnečno s teplotou ______“. Keď dokončila odpoveď, odišla a zmizla.

Jarem poskytuje prehľad o vytváraní svojej umelej inteligencie na na svojom blogu. Hovorí, že: „Čoskoro bude jeho asistent vyzerať ako skutočný hologram.“  Beží na Windows 10, jej pohyby sú naanimované v Unity 3D. Pohyby Cortany sú vlastne pohyby jeho ženy, ktoré nasnímal pomocou dvoch Kinect zariadení v ich obývačke.

Zariadenie tiež používa sledovač tváre na správne nastavenie holografického obrazu smerom k človeku, ktorý sa pýta otázku. Smotná pyramída je niečo, čo sám navrhol a vytlačil na 3D tlačiarni. Potom nainštaloval „všadeprítomný“ mikrofón a do základne reproduktor, aby mohol čo najlepšie komunikovať s Cortanou.

Jarem poznamenal, že nielenže bude používať jeho výtvor na pýtanie sa otázok Cortany, ale aj ako nástroj na riadenie a automatizovanie funkcií vo svojom dome. Tento upgrade by chcel demonštrovať v budúcom videu.

Zdroj článku: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech