Hopin Taxi: Slovenská aplikácia, ktorá mení hru

  • Hopin Taxi je (iOS aj Android) aplikácia určená ľuďom, ktorí chcú komfortnejší a efektívnejší systém vyhľadávania a manipulácie s taxi službami.
image_1392504364.png
  • Hopin Taxi je (iOS aj Android) aplikácia určená ľuďom, ktorí chcú komfortnejší a efektívnejší systém vyhľadávania a manipulácie s taxi službami.

 

Hopin aplikácia nie je revolučná ani technológiou ani ideou. Za revolučnú ju môžeme považovať v tom, že jej autori si vybrali práve slovenký trh. K výberu trhu a potenciálu samotnej aplikácie sa dostaneme trochu neskôr.

Aplikácia bola spustená už v roku 2012. Zdá sa však, že až teraz prichádza jej pravý čas. Nová marketingová komunikácia (billboardy, sociálne siete, PR aktivity…) naznačuje, že Hopin dostáva nový dych a jej zakladatelia to myslia vážne.

Aplikáciou sme z pohľadu user experience boli milo prekvapení.Také vychytávky ako pridanie obľúbeného taxíka, prepracovaný sprievodca aplikáciou, hodnotenie taxikára a široký filtering podľa požiadaviek hodnotíme pozitívne. Taktiež oceňujeme, že taxík možno sledovať na mape až do samotného príchodu, ktorý je oznámený zaslaním textovej správy. Ich počet je presne 155 a pôsobia len v Bratislave.

Hopin má, bohužiaľ, niekoľko softwerových bugov a disfunkcionalít. Dúfame, že sa ich autorom aplikácie podarí v najbližšej dobe odstrániť. Pozitívnou správou je plánované rozširovanie flotily taxíkov a taktiež samotnej služby aj do iných miest ako Bratislava.

Potenciál aplikácie Hopin je limitovaný potenciálom samotného trhu. Ten, dovolím si povedať, začína a končí v Bratislave. Služby prevádzkované v mestách pod 1 milión obyvteľov to vôbec nemajú ľahké. Z tohto dôvodu boli podobné služby spúštané len vo svetových metropolách. Chalanom určite držíme palce a budeme sledovať ako sa im najbližšie mesiace bude dariť.

 

Zdroj: hopin.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK