Hráči zámorskej NHL stoja pred veľkým rozhodnutím: Buď sa dajú zaočkovať, alebo ich čaká veľmi náročné obdobie

  • S blížiacou sa jeseňou sa približujeme aj k začiatku hokejových líg
  • Hoci je veľká časť hráčov NHL zaočkovaná, nájdu sa výnimky
hokej, koronavírus
TASR/AP/Jack Dempsey Unsplash/Mat Napo
  • S blížiacou sa jeseňou sa približujeme aj k začiatku hokejových líg
  • Hoci je veľká časť hráčov NHL zaočkovaná, nájdu sa výnimky

Koronavírus zasiahol vo veľkom aj športovú oblasť a na to, aby sa ligy mohli začať, museli organizátori vymyslieť spôsob fungovania. Hoci sa zámorská NHL začína až o mesiac, protokoly týkajúce sa koronavírusu sú dostupné. Informuje o nich portál USA Today

To, že budú niektoré časti protokolov dosť prísne, sa dalo očakávať. Opatrenia sa dotknú najviac hráčov, ktorí nie sú zaočkovaní. Počas sezóny 2021/2022 sa v NHL plánuje odohrať celá sezóna pozostávajúca z 82 zápasov. Aby sa to splnilo, je potrebné, aby boli opatrenia prísne dodržiavané.

NBA od svojich hráčov očkovanie nevyžaduje a tak isto je to aj v prípade najvyššej hokejovej ligy. Namiesto nutnosti očkovania liga volí riešenia, ktoré budú vyhovovať všetkým. Podľa facebookovej stránky Oh My Hockey je v súčasnosti zaočkovaných približne 95 percent hráčov.

hokej
zdroj: TASR/AP/Ryan Remiorz/The Canadian Press

„Tí, čo nie sú, budú môcť byť v nasledujúcej sezóne suspendovaní, ak sa pre svoje rozhodnutie nebudú môcť zúčastňovať tímových aktivít či tripov,“ informuje stránka. Dodáva však, že niektorí neočkovaní hráči môžu dostať výnimku. Tá sa týka hokejistov, ktorí sa očkovať nemôžu kvôli zdravotným problémom alebo z náboženských dôvodov.

Očkovaných hráčov čaká pravidelné testovanie, ktoré budú musieť podstúpiť každých 72 hodín. V prípade nezaočkovaných hráčov ide o každodenné testy. Vedenie NHL zároveň rozhodlo o tom, že nezaočkovaní hokejisti budú mať zakázané tráviť voľný čas v spoločných priestoroch. 

Každý z hráčov sa v nasledujúcej sezóny môže rozhodnúť, či nastúpi. O svojej neúčasti však musí rozhodnúť do 1. októbra a následne počkať na rozhodnutie klubu, či zmluvu s hráčom ukončí úplne. 

Zdroje: USA Today, Oh my hockey

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie