„Hral som, že som odpadol a čakal, či mi to rodičia uveria.“ Marsell Bendig zo seriálu Iveta o svojej kariére

  • Známy herec a spevák hviezdi na televíznych obrazovkách
  • Prvýkrát hral už v osemnástich
seriál iveta alžbeta ferencová marsell bendig
Seriál Iveta
  • Známy herec a spevák hviezdi na televíznych obrazovkách
  • Prvýkrát hral už v osemnástich

Marsell Bendig je úspešný herec a spevák. Aktuálne ho môžeš vidieť v novej sérii seriálu Iveta, kde stvárňuje postavu Dada. Na konte má však viacero hereckých rolí.

V osemnástich si prvýkrát zahral v seriáli Lynč jednu z hlavných postáv. Neskôr v roku 2022 stvárnil postavu Ládi vo filme Banger, za ktorú získal ocenenie Český lev za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe. 

Z detskej izby na filmové plátna 

Jeho herecké začiatky však začínali ešte v detskej izbe. „Keď sa vrátim o 15 rokov späť, tak som sa doma ako malý hral na rôzne scénky. Boli rôznych štýlov ako dráma, horor, sci-fi, jednoducho úplne všetko. Vždy som si pred zrkadlom hovoril, že moje výrazy musia byť uveriteľné.“

„Veľakrát som si potom pripravil scény pre mojich rodičov, ktorí o tom nevedeli. Hral som napríklad, že som odpadol a čakal som či mi rodičia uveria, alebo nie. Ak mi na to sadli, znamenalo to, že som dobrý. Tým som sa uisťoval, že som na správnej ceste,“ priblížil Marsell. 

Za svoj najväčší životný úspech považuje to, že sa živí tým, o čom ešte ako malý sníval. Je to herectvo a hudba. Pre Startitup porozprával o tom, ako sa dostal k roli v seriáli Iveta a aj to, či ho pred obsadením vôbec poznal. 

„Videl som predtým pár dielov a veľmi som sa na tom nasmial. Bavila ma energia hercov a super vtipy. Zavolal mi producent z televízie Joj, ktorý ma pozval na kasting. Keď mi povedali, o čo ide, vôbec som neváhal, pretože milujem humor a vždy som rád súčasťou niečoho, vďaka čomu sa ľudia môžu cítiť lepšie a rozosmiať ich. A to je to, čo seriál Iveta bez pochýb má. Moja postava sa úprimne veľmi nelíši od rolí, ktoré som hral v minulosti, takže som si v nej bol istý,“ hovorí Marsell. 

Seriál Iveta
zdroj: TV JOJ

Jediné s čím bojoval, bola slovenčina

V súvislosti s postavou v seriáli Iveta si nemyslí, že práve jeho postava prešla dramatickými zmenami. Prezrádza však, že sa mu páči, že mal veľkú dôveru v Ivete, ktorá bola pre neho inšpiráciou a motiváciou. Nikdy predtým nikoho takého nestretol a v reálnom živote je to podobné. 

„Keď nájdete správnu inšpiráciu a motiváciu, všetko pôjde ako hodinky. A jediné, s čím som bojoval, bola slovenčina. Viac som sa sústredil na to, aby som nepokazil ani slovo, než na herectvo.“

Prezrádza, že slovenčina je krásny jazyk a vždy mal k nej pekný vzťah. Keď však prišiel na natáčanie, musel hovoriť plynule. Priznáva, že to bolo ťažké, ale je rád za túto skúsenosť. Keby mal možnosť, opäť by rád hral vo filme či seriáli, kde by mohol rozprávať po slovensky. 

Seriál Iveta

Marsell Bendig je tiež veľkým fanúšikom Alžbety Ferencovej, aj preto sa počas natáčania cítil dobre. 

„Alžbetku mám veľmi rád a som jej veľkým fanúšikom. Som rád, že som ju mohol spoznať, myslím, že sme spolu vychádzali a vlastne spolu vychádzame bez problémov. Len nedávno som ju požiadal o radu a ona mi okamžite vyšla v ústrety a veľmi mi pomohla. Je to láskavý a veľmi talentovaný človek,“ hovorí Marsell. 

V seriáli je zasvätený do sveta módy a modelingu a tento svet má rád aj v reálnom živote. 

„Milujem módu. Ak nemám extravagantný kúsok, tak ho nechcem. Ale, samozrejme, modeling by som určite prenechal modelom, ktorí sa pre toto remeslo narodili. Je pravda, že som raz vyskúšal mólo na módnej prehliadke Debbie Brown a naozaj som si to užil, ale určite to bol len zážitok a nie, čím by som sa chcel alebo mohol živiť.“

Seriál Iveta
zdroj: TV JOJ

Marsell: Stereotypy o Rómoch by sa už mohli odstrániť

Myslí si tiež, že seriál Iveta treba brať s veľkým odstupom, pretože si v ňom podľa Marsella robia z rómskej problematiky srandu. „Je to komediálny seriál a myslím si, že takto sme k nemu pristupovali všetci, ktorí sme sa podieľali na seriáli.“

Zároveň hovorí, že médiá by mohli pomôcť vnímaniu rómskej komunity tým, že Rómov budú zobrazovať viac, napríklad v úlohách lekárov, policajtov alebo učiteľov a nielen v stereotypných postavách ako je zlodej.

„V mojom okolí sú rómski vzdelaní ľudia a je ich pomerne dosť, takže aj to by sa dalo prelomiť a tieto stereotypy by sa mohli raz a navždy odstrániť.“

V tejto súvislosti tiež Marsell hovorí, že tému rasizmu na Slovensku a v Česku si už prestal všímať. Sústredí sa radšej sa na svoj život, na svoju rodinu a prácu, v ktorej sa mu darí. 

„Keby som sa mal stále otáčať a naháňať sa za skutočnosťou, že žijeme v krajinách, kde rasizmus bohužiaľ stále existuje, asi by som sa zbláznil. Pre mňa je dôležité zamerať sa na mladú rómsku generáciu, pre ktorú môžem byť inšpiráciou a dúfať, že jedného dňa tu bude nás rómskych hercov a spevákov viac.“

Ďalšiu časť Ivety si pozrieš už túto nedeľu o 20.40 hod. na TV JOJ.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá