Slovenskí hrdinovia z Grécka, vitajte doma. Príchod našich hasičov z Euboi sprevádzali slzy aj objatia

  • Slovenskí hasiči sa vrátili z Grécka, majú za sebou veľký boj
  • Požiare sa vďaka nim aspoň na niektorých miestach dostali pod kontrolu
hasiči, euboia
FB/Hasičský a záchranný zbor
  • Slovenskí hasiči sa vrátili z Grécka, majú za sebou veľký boj
  • Požiare sa vďaka nim aspoň na niektorých miestach dostali pod kontrolu

Slovenskí hasiči, ktorí si získali srdcia Slovákov aj Grékov, sú doma. Vrátili sa z Grécka, kde bojovali s rozsiahlymi požiarmi. Pri týchto fotografiách je priveľa slov zbytočných… Vystihuje ich jedno veľké ĎAKUJEME za Vaše vytrvalé nasadenie v boji s požiarmi v Grécku, za Vašu profesionalitu, schopnosť tak rýchlo reagovať a vyraziť naprieč nebezpečenstvu, na ktoré by nie každý mal odvahu,“ píše na Facebooku Hasičský a záchranný zbor. 

V komentároch im podporu vyjadrili aj Slováci. Na priložených fotografiách je vidieť úprimnú radosť, hrdosť a šťastie ľudí, ktorí sa po náročných dňoch konečne vrátili domov.

Grécki občania prežívali peklo v podobe lesných požiarov, ktoré sa kvôli vysokým teplotám rozhoreli po celom Grécku. Niektoré z požiarov ničili grécke ostrovy, preto musia obyvateľov evakuovať, starších ľudí prevážali trajektami.

Na pomoc prišli aj slovenskí hasiči, ktorí sa predviedli svojou dobrou taktikou, no Grékov zaujala aj nová kvalitná technika.

Logo

Podobné horúčavy sú kvôli klimatickým zmenám pravdepodobné vo viacerých krajinách. Na ostrove Evia zničili požiare tisíce hektárov pôdy a množstvo domov a firiem. Hasiči bojujú s hasením požiaru v niekoľkých dedinách na ostrove. Kvôli požiarom zahynulo množstvo zvierat, počas prechádzky po spálenej krajine nájdete jelene, vlky, a ostatné, ktoré žijú v lesoch. 

Posted by Hasičský a záchranný zbor on Tuesday, August 17, 2021

Gréci požiare bez pomoci nezvládali, o pomoc tak požiadali štáty EÚ. Mnohé, vrátane Slovákov, reagovali. Práve vďaka pomoci našich chlapov sa situáciu podarilo ako-tak zvládnuť. Gréci im posielali jedlo a ďakovné správy až domov, už skôr sme o tom písali článok.

Mala by sa podľa tebá vláda zaoberať riešením klimatických otázok?

Za fakt, že s počasím bojujú viaceré krajiny, môže práve klimatická kríza. Suchá sa podľa správy vyskytujú o 70 % častejšie ako kedykoľvek predtým. A uprostred nekončiaceho sa sucha a rekordných horúčav sú obdobia požiarov teraz dlhšie a majú za následok ničivejšie požiare.

Zdroj: Startitup.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie