Hrdinský čin slovenskej polície: Vyjednávači zachránili mladíkovi život, komunikovali s ním celé sviatky

  • Trnavským policajným vyjednávačom sa podaril úctyhodný čin
  • Zachránili život mladíkovi v zúfalej situácii
  • Pomoc mu poskytovali celé sviatky
trnava polícia
TASR/Lukáš Grinaj
  • Trnavským policajným vyjednávačom sa podaril úctyhodný čin
  • Zachránili život mladíkovi v zúfalej situácii
  • Pomoc mu poskytovali celé sviatky

Tímu policajných vyjednávačov v Trnave sa podarilo zachrániť mladý život, čím preukázal svoje schopnosti a ochotu pomáhať ľuďom v ťažkých životných situáciách. O udalosti informuje na sociálnej sieti profil polície SR.

Mladý muž, ktorý sa už v minulosti viackrát obrátil na políciu, sa pred sviatkami znovu ozval s tým, že sa ocitol v bezútešnej situácii po strate blízkej osoby a práce.

Jeden z trnavských vyjednávačov si vzal komunikáciu s mužom „pod krídla“ a udržiaval s ním kontakt počas celých sviatkov a aj po Silvestri, pričom sa snažil zmierniť jeho emócie a zistiť jeho polohu.

Záchranná akcia

Napriek zdaniu úspešnej komunikácie sa muž opäť ozval, že je v zúfalej situácii. Spolupráca policajtov bola na výnimočnej úrovni, vďaka tomu sa im podarilo muža lokalizovať v meste Hlohovec, hoci podľa trvalého pobytu mal byť z okresu Galanta.

Zatiaľ čo jeden tím s mužom komunikoval cez telefón, ďalší sa presunul na miesto, kde ho nakoniec upokojili tvárou v tvár a prevzali do opatery privolaní záchranári.

Do tejto náročnej záchrannej akcie sa zapojilo celkom 11 vyjednávačov z Trnavského kraja a Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru, pričom výbornú pomoc poskytli aj operační dôstojníci na krajskom operačnom stredisku, ústrednom operačnom stredisku v Bratislave a experti na počítačovú kriminalitu Prezídia PZ.

Trnavskí vyjednávači opäť ukázali svoju schopnosť a najmä ochotu pomôcť osobe v ťažkej životnej situácii. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ochotne a bez váhania rozhodli pomôcť a zabrániť tragédii, uzavrela polícia v príspevku. V prípade akýchkoľvek problémov sa môžeš obrátiť aj na nonstop linku organizácie IPčko na číslo 0800 500 333.

Skočil do ľadovej rieky

Hrdinský čin vykonal aj príslušník policajného zboru z východu Slovenska. V rieke Laborec v Michalovciach sa v piatok (5. 1.) topil 69-ročný muž. Informuje o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.

„Krátko po 14.00 h bolo na tiesňovej linke 158 prijaté oznámenie, že v Michalovciach sa v rieke Laborec nachádza telo osoby, kričiacej o pomoc,“ uvádza s tým, že do jej blízkosti sa už nedalo dostať autom ani pešo. Preto jeden z dvojice michalovských dopravných policajtov preplával celú šírku Laborca, pričom sa mu podarilo dostať k bezvládnemu mužovi a vytiahnuť ho na breh, kde mu poskytol prvú pomoc.

„Potom k nemu z druhej strany brehu priplával kolega z Hasičského a záchranného zboru. Spoločne muža vytiahli ešte vyššie na breh a oživovali až do príchodu záchranárov,“ spresňuje.

Napriek tomu dôchodca napokon prišiel o život. Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie. Podľa polície sa muž dostal do vody pravdepodobne nešťastnou náhodou.

Zdroje: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá