Hrozí premlčanie veľkej kauzy: Žiga aj Bödör mali riešiť veci za jedným stolom, po schválení Trestného zákona to už bude jedno

  • Korunný svedok Bernard Slobodník potvrdil, že bude vypovedať
  • Pred vyšetrovateľom NAKA priznal 50-tisícový úplatok
  • Ten mal dať hlavný obžalovaný Norbert Bödör
Peter Žiga a Norbert Bödör
TASR Martin Baumann, Jaroslav Novák
  • Korunný svedok Bernard Slobodník potvrdil, že bude vypovedať
  • Pred vyšetrovateľom NAKA priznal 50-tisícový úplatok
  • Ten mal dať hlavný obžalovaný Norbert Bödör

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, ktorý je stíhaný vo viacerých kauzách, sa mal postaviť pred súd v ďalšej kauze. Podľa obžaloby totiž tento podnikateľ odovzdal úplatok 50-tisíc eur vysokopostaveným policajným funkcionárom, aby z ekonomickej kauzy známej pod názvom Valčeky vynechali Štefana Žigu, ktorý je príbuzným exministru a podpredsedu parlamentu Petra Žigu.

Norbert Bödör, ktorý vinu od začiatku popiera, na súd v pondelok ráno, kedy mali otvoriť hlavné pojednávanie, neprišiel. V nedeľu večer okolo 21:30 sa ospravedlnil pre chorobu. Dal však súhlas s konaním v jeho neprítomnosti. Nie však úplný, ale iba čiastočný. Trvá totiž na tom, že chce byť pri výsluchoch väčšiny svedkov a položiť im otázky.

Sudkyňa Pamela Záleská na dnešné pojednávanie predvolala ako svedkov Bernarda Slobodníka, Petra Petrova, Štefana Žigu aj podpredsedu parlamentu Petra Žigu. Ten ale na pojednávanie neprišiel. Ospravedlnil sa z dôvodu plnenia neodkladných pracovných povinností. Tou má byť jeho účasť v parlamente pri odvolávaní ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej.

Sudkyňa Pamela Záleská rozhodla, že bez obžalovaného Norberta Bödöra hlavné pojednávanie nebude. „Súdu vznikla zákonná prekážka, pre ktorú hlavné pojednávanie nie je možné otvoriť. Z tohto dôvodu bude hlavné pojednávanie v čase o 9:35 prerušené,“ nechala sa počuť sudkyňa Záleská. Hlavné pojednávanie vytýčila na 19. februára. Na tento termín opäť predvolala známe mená z veľkých káuz.

Zaujímavosťou je, že ak nový trestný zákon prejde do platnosti, Norbert Bödör sa už pred sudkyňu Záleskú nepostaví. Nitrianskeho podnikateľa totiž obvinili po viac ako troch rokoch od obdobia, kedy sa mal skutok stať. A pri výške úplatku, ktorý je v tomto prípade 50-tisíc eur, je premlčacia lehota tri roky. Kauza Norberta Bödöra bude po uvedení nového Trestného zákona do platnosti premlčaná. 

Bernard Slobodník pre média potvrdil, že bude vypovedať tak ako v prípravnom konaní.
zdroj: TASR Jaroslav Novák- Bernard Slobodník pre média potvrdil, že bude vypovedať tak ako v prípravnom konaní.

Korunný svedok Bernard Slobodník pred pojednávaním nebol príliš zhovorčivý. Na otázky novinárov reagoval len krátko. No potvrdil, že sa bude pridržiavať výpovede z prípravného konania. Práve v ňom opisuje 50-tisícový úplatok Norberta Bödöra pre policajných funkcionárov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá