Hrôzostrašný prípad z Trnavy: Rodičia bili svoje štyri deti reťazami, a keď neposlúchali, nechali ich hladovať

  • Políciu na prípad upozornila škola
  • Obaja rodičia skončili vo väzbe
týranie
Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj
  • Políciu na prípad upozornila škola
  • Obaja rodičia skončili vo väzbe

Trnavská polícia má na stole prípad týrania, ktorého sa mali dopustiť rodičia na svojich 4 deťoch. Ako na sociálnej sieti informuje polícia, prípad vyšetrujú ako zločin týrania blízkej a zverenej osoby závažnejším spôsobom konania, formou spolupáchateľstva.

Políciu na prípad upozornila škola v okrese Trnava, ktorú dve zo štyroch z detí navštevovali. Najstarší, 12-ročný syn, mal na tele stopy po bití reťazou a modriny po tele.

Zámky na izbách a chladničke

„Pri výsluchu policajti zistili, že k bitkám malo dochádzať dlhšie, minimálne od roku 2020 a otec ich mal biť aj 3-krát do týždňa. Za trest ich mal biť reťazou, remeňom, rukou, zamykať spolu s ostatnými súrodencami vo veku 8, 5 a 3 roky v izbách na zámok a zámky našli policajti aj na chladničke,“ hovoria o brutálnom správaní trnavskí policajti

Ak deti neposlúchali, mali byť údajne aj 24 hodín hladné a počas tejto doby mali zažiť aj to, že kým ony hladovali, rodičia pred nimi jedli a provokovali ich. Hoci k bitkám malo dochádzať najmä zo strany otca, mama detí v tejto výchove otcovi údajne nebránila. Konanie rodičov sa na deťoch malo podpísať nielen na fyzickom, ale aj psychickom zdraví.

Obaja rodičia skončili vo väzbe 

Ihneď po oznámení školy kontaktovali vyšetrovatelia aj pracovníkov sociálnej právnej kurately. Po súhlase prokurátora polícia zadržala podozrivé osoby, 32-ročnú mamu a 47-ročného otca.

„Tí skončili v cele policajného zaistenia a krátko na to ich vyšetrovateľ oboch obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Vzhľadom na závažnosť konania zároveň predložil návrh na podnet, aby boli obaja stíhaní väzobne,“ informuje polícia.

S podaným návrhom sa sudca stotožnil a obe osoby boli hliadkami eskortované do ústavu na výkon väzby. Obvineným môže za takéto konanie hroziť v zmysle zákona strata slobody na 7 až 15 rokov.

Všetky deti boli rodičom odobraté. Staršie tri deti skončili v detskom domove a najmladšie z nich, 3-ročný chlapček, bude pravdepodobne umiestnený do profesionálnej rodiny.

„V zmysle zákona o rodine je okrem iného aj to, že rodičia majú právo použiť pri výchove dieťaťa primerané výchovné prostriedky tak, aby nebolo ohrozené zdravie, dôstojnosť, duševný, telesný a citový vývoj dieťaťa,“ zdôrazňuje polícia.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá