Hummus inšpirovaný Star Wars či magický cestovinový šalát. Disneyland bude viac vegánsky

  • Disneylandy v USA sa rozhodli pridať do svojho menu viac ako 400 vegánskych jedál
  • Pribudnú v parkoch v Orlande, Kalifornii či na Floride
Needpix.com, unsplash.com
Needpix.com, unsplash.com
  • Disneylandy v USA sa rozhodli pridať do svojho menu viac ako 400 vegánskych jedál
  • Pribudnú v parkoch v Orlande, Kalifornii či na Floride

Stále viac Američanov začína preferovať bezmäsitú stravu. Nájdeme medzi nimi rastúci počet pescetariánov (ľudia, ktorí z mäsa jedia iba ryby), vegetariánov, ale aj vegánov. Ako na svojom blogu informoval Disney Park, aj Disneyland sa rozhodol vyjsť rozmáhajúcej sa komunite vegánov v ústrety a do svojho menu vo viacerých reštauráciách pridal aj jedlá na rastlinnej báze. V 602 reštauráciách v tématických parkoch, nachádzajúcich sa v Orlande, Kalifornii či na Floride pribudne viac ako 400 rôznych vegánskych jedál.

„Stále hľadáme spôsoby, akými priniesť nové príchute, inovácie a kreativitu do Disney reštaurácií. Odozva od našich klientov je prvá na našom menu, keď zdokonaľujeme náš jedálniček a vytvárame nové pokrmy. Naši návštevníci si obľúbili rastlinné jedlá, ktoré ponúkame po celom svete, čo náš inšpirovalo k tomu, aby sme rozlíšili našu ponuku a predstavili novú ikonu menu,“ vyjadril sa editor a obsahový riaditeľ Disney Park Thomas Smith.

Spomínanou novou ikonou má byť zelený list, ten bude označovať vegánske jedlá v menu. Tie, samozrejme, nebudú obsahovať mäso, vajcia, mlieko, med a ani iné živočíšne produkty. Nové rastlinné možnosti predstavia parky 1. a 3. októbra.

Na návštevníkov čakajú tematické jedlá ako napríklad Tatooinsky hummus dvoch sĺnk inšpirovaný Star Wars či Le Fou Festin v magickom kráľovstve v Orlande. Hoci doteraz podávali vegánske a vegetariánske jedlá napríklad v parkoch v Paríži či v Hong Kongu, v USA predstavovalo pre vegánov stravovanie v Disney parkoch problém. Práve preto si založili aj vlastnú stránku Vegan Disney World, kde sa snažia ostatným vegánom poradiť, ako „prežiť“ návštevu parku.

Podľa štatistík však stále najviac ľudí v Disneylandoch konzumuje mäso. Medzi najobľúbenejšie patria hot-dogy a hamburgery. Parkom sa ročne v priemere podarí predať asi 10 miliónov burgrov, 6 miliónov hot-dogov a viac ako 800-tisíc kíl morčacích stehienok.

Zdroj: Disney Parks Blog, Vegan Disney World, WDV News

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech