Hviezda Game of Thrones predstavila aplikáciu na objavovanie talentov

  • Na filmovom plátne žiari, no nezaháľa ani v oblasti podnikania
  • Už o pár hodín spustí aplikáciu, ktorá si dáva za cieľ spojiť umelcov a tvorcov
  • V snahe vytvoriť reťaz spoluprác dúfa, že prinesie prácu snov mnohým kreatívcom
collage3
unsplash/ Flickr
  • Na filmovom plátne žiari, no nezaháľa ani v oblasti podnikania
  • Už o pár hodín spustí aplikáciu, ktorá si dáva za cieľ spojiť umelcov a tvorcov
  • V snahe vytvoriť reťaz spoluprác dúfa, že prinesie prácu snov mnohým kreatívcom

Maisie Williams je známa vďaka postave Arya Stark v Game of Thrones. Tentokrát sa však jej meno v médiách spomína v spojitosti s inou udalosťou. Začiatkom tohto roku založila startup s názvom Daisie. Z dôvodu predstavenia novej aplikácie, ktorá by mala byť spustená už zajtra, 1. augusta, poskytla pre portál TechCrunch.com rozhovor, ktorého sa zúčastnil aj Dom Santry (spoluzakladateľ startupu) a spolu prezradili niečo o budúcnosti a plánoch spoločnosti.

Daisie ponúkne pre filmárom, hudobníkom, výtvarníkom, spisovateľom a ďalším tvorcom spôsob ako predstaviť a zviditeľniť svoju prácu a nájsť spolupracovníkov. Na začiatok je súčasťou startupu 100 tvorcov, ktorí majú pomôcť tento projekt naštartovať.

Maisie a Dom ponúkli aj stručný prehľad a opis samotnej aplikácie. Na prvý pohľad by to mohlo vyzerať ako iné sociálne média, avšak dôležité je to, že tu nepôjde o bezhlavé naháňanie sa za čo najviac sledovateľmi, čo Dom vysvetlil takto: „Ak máš účet len na sledovanie, potom sa z toho stáva súťaž o to, kto ich má najviac.“

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: YouTube.com/TechCrunch

Následne dodal, že aplikácia Daisie nebude ako ostatné sociálne média, ktoré su prioritne jednosmernou záležitosťou, ale že hlavným cieľom je vytvoriť akési „reťazce“ používateľov, ktorí si nie len prezrú tvoj profil, ale uvidia tvoje projekty s možnosťou prispieť.

„Vďaka takejto „reťazi“ sa dostaneš k niekomu, kto je v tvojom okolí alebo aj nie. To znamená, že sa spojíš s niekým, kto ťa inšpiruje, oslovíš ich a povieš: Hej, mám toto 30 sekundové video kde spievam, ale uvedomila som si, že som lepšia textárka ako skladateľka. A naozaj milujem tvoju tvorbu, preto by som bola veľmi rada, ak by si mi zložil/a nejakú hudbu a mohli by sme skúsiť vzájomnú spoluprácu.“ povedala Maisie.

V neposlednom rade Maisie dúfa, že profily na Daisie sa stanú akýmsi online životopisom alebo portfóliom práce, na ktorú je jednotlivec naozaj hrdý a myslí si, že by sa o tom mal dozvedieť celý svet. Vďaka takejto aplikácií majú možnosť nájsť si dobre platenú prácu podľa ich vlastných podmienok.

„Chceme, aby sa sila vrátila späť k tvorcom namiesto toho, aby museli obchodovať a podnikať s pocitom, že ich tvorbu musia prispôsobovať predstavám iných. Touto cestou môžu nechať hovoriť svoju tvorbu samú za seba.“ dodala na záver Maisie

Celý rozhovor si môžeš pozrieť vo videu.

Zdroj: techcrunch.com; youtube.com/TechCrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech