Hviezda seriálu Squid Game má problémy. Za obťažovanie jej hrozí väzenie

  • Populárnemu hercovi začal súdny proces
  • Zo zneužívania bol obvinený už v roku 2021
  • V najlepšom prípade ho čaká mastná pokuta
squid game
Ilustračný obrázok, reprofoto:YouTube//Netflix Asia, Unsplash/Daniel Bernard
  • Populárnemu hercovi začal súdny proces
  • Zo zneužívania bol obvinený už v roku 2021
  • V najlepšom prípade ho čaká mastná pokuta

Juhokórejský dramatický seriál Squid Game patril v roku 2021 k absolútnym svetovým fenoménom. Séria z dielne Netflixu, ktorú natočil režisér Hwang Dong-hyuk, zobrazuje 456 hráčov, ktorí v súťaži riskujú svoje životy, aby sa zbavili svojich finančných dlhov. 

O hlavnú cenu v podobe 45,6 miliárd wonov (33,47 miliónov eur) sa zapojil aj hráč s číslom 001, Oh Il-nam. Toho stvárnil herec Yeong-su Oh, ktorý však po úspechu spomínaného seriálu obletel svet aj v negatívnom svetle. Je totiž obvinený zo sexuálneho zneužívania. Súdny proces v tejto súvislosti začal 3. februára. 

Hviezda seriálu tvrdí, že o nič nešlo

78-ročnú hviezdu seriálu Squid Game obvinili minulý rok v meste Suwon, ktoré sa nachádza 30 kilometrov na juh hlavného mesta Južnej Kórey. Herec je obvinený z nevhodného fyzického kontaktu, v roku 2017 sa dotýkal neznámej ženy, ktorá na neho podala sťažnosť.

Tú prvú podala už v decembri 2021, avšak úrady o päť mesiacov neskôr prípad uzavreli. Celý proces bol však onedlho na žiadosť dotknutej opäť otvorený. Oh obvinenia popiera a pre tamojšiu televíznu stanicu JTBC vyhlásil: „Iba som ju držal za ruku a viedol ju okolo jazera.

Ospravedlnil som sa, pretože (táto údajná obeť) povedala, že okolo toho nebude robiť rozruch, čo však neznamená, že s obvineniami súhlasím,“ hovorí herec, ktorý tiež tvrdí, že je nevinný, čo je pravdepodobne jedinou verejne známou správou v súvislosti s týmto procesom.

Právny systém v Južnej Kórei je totiž nastavený tak, že súdne a policajné dokumenty v prípadoch sexuálnej kriminality nie sú dostupné. Pokiaľ by však herca uznali vinným, hrozí mu pokuta vyše 11-tisíc eur. V tom horšom prípade by si podľa LAD Bible musel odsedieť desať rokov za mrežami.

Squid Game
zdroj: Netflix

Druhá séria sa blíži

Oh získal za svoj výkon v seriáli v januári 2022 renomovanú cenu Zlatý glóbus. Séria, v ktorej sa množstvo súťažiacich pokúšalo prejsť cez zdanlivo jednoduché prekážky, sa stala celosvetovým hitom, najmä vďaka svojej skrytej myšlienke v spojitosti s medziľudskými vzťahmi a peniazmi.

Jeho postavu, Oha Il-nama, zvyšní súťažiaci často nazývali „starým mužom“, pretože bol najstarším spomedzi 456 uchádzačov, ktorí súperili o hlavnú cenu. Pre herca šlo aj napriek jeho skúsenostiam v hereckom svete o prelomovú hereckú úlohu, ktorá ho zviditeľnila po celom svete.

V divadelnom svete ho však Južná Kórea veľmi dobre pozná, Oh totiž na pódiách podľa ABC News debutoval už v roku 1963. 

Je otázne, či bude Yeong-su Oh súčasťou pripravovanej druhej série Squid Game, ktorú Netflix oficiálne potvrdil v júni minulého roka.

Trvalo nám 12 rokov na natočenie prvej série, ale za 12 dní sa z nej stal najpopulárnejší seriál v histórii Netflixu. Druhá séria sa blíži, pridajte sa k nám ešte raz na úplne nové kolo,“ uviedol režisér na Twitteri v správe pre fanúšikov. 

Zdroje: ABC News, LAD Bible, Twitter

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá