Hviezde UFC ponúkli obrovskú sumu peňazí, aby zápasil s Floydom Mayweatherom

  • Saudi sú vraj Khabibovi ochotní zaplatiť 100 miliónov dolárov
  • Aké čiastky si zarobili svetoví či slovenskí boxéri?
BeFunky-collage-3
TASR
  • Saudi sú vraj Khabibovi ochotní zaplatiť 100 miliónov dolárov
  • Aké čiastky si zarobili svetoví či slovenskí boxéri?

Neporazený a najlepšie zarábajúci boxér v histórii – Floyd Mayweather podľa portálu Sport Bible uviedol, že v tomto roku sa opäť vráti a je pripravený vyjednávať s prezidentom UFC o možnom zápase v oktagone.

Už viackrát sa polemizovalo o tom, že Floyd by sa mohol stretnúť s Khabibom Nurmagomedovom a vytvoriť tak ďalší superzápas alebo takzvaný „The Money Fight“. V prípade, ak by došlo k takémuto zápasu, je jasné, že zaplatiť oboch bojovníkov by pre organizátorov bolo veľmi nákladné.

Stomiliónové zápasy večera

Pre portál TMZ to potvrdil aj Khabibov ruský manažér Ali Abdeliz, ktorý uviedol, že za zápas s Floydom im boli ponúknuté obrovské peniaze. „Poznám ľudí zo Saudskej Arábie, ktorí sa somnou stretli a sú ochotní zaplatiť 100 miliónov dolárov za zápas medzi Khabibom a Floydom, ktorý by sa uskutočnil v Saudskej Arábii.“

Práve v Saudskej Arábii sa len prednedávnom uskutočnila aj boxérska odveta medzi Anthonym Joshuom a Andym Ruizom Jr. Hlavné mesto Saudskej Arábie vo výbere porazilo Dubaj aj vďaka údajnému štedrému príspevku organizátorom vo výške 100 miliónov dolárov.

Pätnásťtisícový stánok vtedy vyrástol v meste Diriyah len za necelé dva mesiace, po súboji ho budú mesiac rozoberať a 95 percent materiálu použijú v budúcnosti.

Takýto zárobom pritom vo svete športu nie je žiadnou novinkou a rovnakú čiastku si podľa Svet MMA odniesli športovci aj pri dlhoočakávavanom zápase medzi Floydom Mayweatherom a hviezdou miešaných bojových umení (MMA) a šampiónom UFC (Ultimate Fighting Championship) Írom Conorom McGregorom. Zápas sa uskutočnil v roku 2017 v Las Vegas a obaja si na účet pripísali približne 100 miliónov dolárov.

Česko-slovenský zápas storočia

Slovenskí zápasníci však o takýchto zárobkoch môžu zatiaľ len snívať. Česko-slovenský zápas storočia medzi Véghom a Vémolom bol jednou z najočakávanejších športových udalostí vlaňajšieho roka, odmeny zápasníkov sú však nejasné.

Organizátori o nich nechceli hovoriť, pretože sa odvolávali na zmluvu medzi zápasníkmi, ktorá ich k tomu zaväzovala. „Odmeny za zápasy žiaľ nezverejňujeme. Zaväzuje nás k tomu zmluva,“ uviedol to pre Startitup priamo spolumajiteľ Oktagonu Pavol Neruda.

zdroj: TASR - Peter Dzurjanin

Zárobky za očakávaný súboj však predsa len zverejnil český portál blesk.cz. Podľa jeho informácií si za zápas storočia zarobili Végh a Vémola 1,5 – 2 milióny českých korún, teda v prepočte od približne 58 do 80-tisíc eur.

Zdroje: SportBible, TMZ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech