Hyundai má jasnú predstavu divízie N, príde kompletná paleta modelov

  • Divízia Hyundai N prináša výkonné a športovo ladené vozidlá, ktoré poskytujú skvelý zážitok z jazdy a sú vhodné na každodenné používanie, rekreačné alebo víkendové.
  • Ale aj pre jazdu na pretekárskej trati.
img_0361
X-Tomi Design
  • Divízia Hyundai N prináša výkonné a športovo ladené vozidlá, ktoré poskytujú skvelý zážitok z jazdy a sú vhodné na každodenné používanie, rekreačné alebo víkendové.
  • Ale aj pre jazdu na pretekárskej trati.

Thomas Schemera a Albert Biermann

zástupcovia Hyundai Motor Europe, predstavili filozofiu a víziu značky Hyundai ‘N’. Na okruhu Nürburgring v Nemecku. Ich filozofia bude spočívať vo vytváraní vysoko výkonných vozidiel, ktoré budú dosahovať vysokú dynamickú úroveň, ale súčasne budú praktické aj na každodenné používanie. „Modely i30 N, Veloster N a i30 Fastback N majú rovnaké výkonnostné gény a výrazný charakter,“ povedal Thomas Schemera, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe a riaditeľ divízie vysoko výkonných vozidiel a motoršportu.

Sú vybavené sofistikovanou technológiou a dizajnovými prvkami. My v Hyundai vždy prijímame nové výzvy a skúšame rôzne veci, aby sme priniesli prelomové zážitky našim zákazníkom. Nechceme len robiť autá, chceme vytvárať emócie, pocity a túžby.“

Divízia N

Reputácia divízie Hyundai N majú základy v motoršporte. Od svojej premiéry v roku 2015 modely N dosahujú najvyššiu výkonnostnú úroveň. Úspešne štartujú na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship, v seriáli pretekov Nürburgring VLN, na okruhoch TCR International Series, Pirelli World Challenge, ako aj na náročných 24-hodinových vytrvalostných pretekoch na Nürburgringu.

Označenie ‘N’ vyplýva z dvoch dôležitých prvkov. Jednak okres Namyang v Južnej Kórei, kde je umiestnené globálne výskumné a vývojové centrum koncernu Hyundai a kde sa zrodila značka N. V ďalšom prípade pretekový okruh Nürburgring v Nemecku, na ktorom má Hyundai svoje technické centrum a ktorý využíva na finálne vyladenie modelov N. A súčasne logo ‚N‘ je grafickým prvkom, symbolizujúcim šikanu na pretekárskej trati a tesnú serpentínu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech