Iba 13-ročný chlapec s autizmom vyvíja aplikácie pre pomoc ľuďom a deťom s podobným osudom

  • Autizmom trpia na svete milióny ľudí a práve im svitá na lepšie časy
  • Len 13-ročný chlapec pracuje na tom, aby bol ich život ľahší
  • Uľahčiť im to majú aplikácie a hry, ktoré sám vyvíja
  • Autizmom trpia na svete milióny ľudí a práve im svitá na lepšie časy
  • Len 13-ročný chlapec pracuje na tom, aby bol ich život ľahší
  • Uľahčiť im to majú aplikácie a hry, ktoré sám vyvíja

Pre milióny mladých ľudí na celom svete je život s autizmom naozaj náročný a denno denne sa stretávajú s tým, že musia riešiť predsudky a nie príliš milé pohľady a poznámky okolitého sveta a ľudí. No vďaka mladému chlapcovi sa to môže čoskoro zmeniť, alebo prinajmenšom aspoň posunúť lepším smerom.

Austrálčan Hamish Finlayson využíva svoje vlastné skúsenosti s autizmom, aby zmenil vnímanie tejto choroby a zvýšil povedomie medzi svojimi rovesníkmi ale aj dospelými. Iba 13-ročný chlapec vytvára aplikácie a hry, ktoré pomáhajú užívateľom lepšie pochopiť, aké je to žiť s autizmom.

Vo svojom mladom veku má naozaj triezve názory na život a aj napriek tomu, že technológie a kódovanie miluje, zameriava sa aj na štúdium.

„Na svojich aplikáciách som pracoval vždy až po dokončení všetkých domácich úloh. Vždy pracujem len vo svojom voľnom čase,“ vyjadril sa Hamish

Na svete existuje niekoľko mladíkov, ktorý sa s technológiou narodili a s technológiou doslova aj vyrástli. To ich viedlo k tomu, aby vytvorili vlastný softvér, ktorý pomáha šíriť povedomie o mnohých problémoch, ako sú napríklad úzkosti, duševné vlastníctvo alebo kyberšikana. Hamish je presne jedným z týchto šikovných detí, ktoré využívajú svoj talent na kódovanie s chvályhodným zámerom.

Snažím sa upozorniť, zmenšiť a odstrániť problémy ľudí s autizmom, ktorí sú považovaní za príšery,“ opísal svoj zámer Hamish

So širokým spektrom zákazníkov až v 54 krajinách chce Hamish prispôsobiť svoje technologické výmysly tak, aby boli schopné riešiť veľké problémy, ktorým musia čeliť ľudia na celom svete. Ďalej na konferencii GES 2017, ktorá sa konala koncom minulého roka, uviedol, že sa chce zamerať na snahu zvýšiť povedomie o vplyve autizmu na spoločnosť. Ďalším z jeho zámerov je upriamiť pozornosť na živočíšnu ríšu, konkrétne na morské korytnačky.

My mu určite držíme palce a veríme, že sa mu vďaka talentu a odhodlaniu podarí pomôcť svetu tak, ako si to on sám želá.

zdroj. bloombergquint.com; bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech