Ich čokoláda sa za 15 rokov stala na Slovensku kultom. Oslavujú miliónové tržby a nový biznis v Kolumbii

  • Zo značky Lyra sa stal slovenský love brand
  • Firma z dedinky Ivanka pri Nitre má vlastných čokolatiérov
  • Teraz nadviazala významné biznis partnerstvo
lyra
Karol Stýblo, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Lyra, archív Lyra Chocolate
  • Zo značky Lyra sa stal slovenský love brand
  • Firma z dedinky Ivanka pri Nitre má vlastných čokolatiérov
  • Teraz nadviazala významné biznis partnerstvo

Slovenská značka cukroviniek Lyra Group je pre mnohých najobľúbenejší slovenský výrobca prémiovej čokolády. Spoločnosť teraz spája svoje sily s kolumbijským výrobcom čokolády Luker Chocolate (CasaLuker SA).

V tomto zlúčení sa zjednotia znalosti Luker Chocolate v spracovaní kakaa v mieste pôvodu, spolu s kreatívnymi skúsenosťami Lyry v oblasti výroby čokoládových cukroviniek prémiovej kvality. 

„Spoločnosť Luker získava v spoločnosti Lyra väčšinový podiel, aby podporila inovačné schopnosti značky a jej prvotriedne postavenie na trhu a zároveň urýchlila svoj vlastný medzinárodný rast a posilnila svoje kapacity, aby uspokojila potreby európskeho trhu s výrobou čokolády,“ prezradil šéf značky Karol Stýblo.

Firma Luker Chocolate (CasaLuker SA) je kolumbijský rodinný výrobca čokoládových ingrediencií B4B s viac ako 110-ročnými skúsenosťami s výrobou čokolády v mieste pôvodu. Spoločnosť vyváža svoje čokoládové prísady a hotové výrobky do vyše štyridsiatich krajín sveta. Firma má aj vlastné plantáže a výskumné stredisko kakaa či priame vzťahy s kolumbijskými farmármi a združeniami farmárov.

Vďaka tomuto partnerstvu sa Lyra stane jediným slovenským výrobcom čokolády, ktorý úplne zjednotí výskum, priame získavanie zdrojov, spracovanie kakaa a výrobu čokolády v mieste pôvodu.

Značka bude pokračovať vo svojom súčasnom pláne rastu, pričom vedúci tím spoločnosti Lyra si zachová vlastnícky podiel v podniku a bude pokračovať vo vedení prevádzky. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Finstat.sk, Lyra Chocolate

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá