ICQ oslavuje 20. narodeniny

  • Dnes je dôvod oslavovať! ICQ má okrúhle výročie.
icqcover
  • Dnes je dôvod oslavovať! ICQ má okrúhle výročie.

Pamätáš si ešte na to obdobie, kedy existoval Facebook nanajvýš len ako predstava v hlave Marka Zuckerberga a Instagram bol nepotrebný, keďže dobrý fotoaparát na mobile bol luxusnou vymoženosťou? Aj tak nám však bolo dobre, pretože sme mali ICQ. Kedysi najpopulárnejší chat oslavuje 20. narodeniny, a to už tento mesiac. História tohto legendárneho chatu sa datuje od roku 1996. Popularita chatu sa od tejto doby začala vyvíjať raketovým tempom a čoskoro ho používal takmer každí. V roku 2001 ho používalo okolo 100 miliónov ľudí. Zásluhy za jeho stvorenie si môžu pripísať izraelský študenti. Službu si medzi sebou prehadzovalo niekoľko majiteľov, no nakoniec skočila takmer zabudnutá. Aktuálne funguje ako open-source pre počítače.


Legenda s názvom ICQ je jednoducho súčasťou histórie internetu a bola by škoda, ak by sa prestalo pracovať na jeho ďalšom vývoji. Dnes je tento chat s legendárnym zvukom pri doručení správy populárny hlavne u tých, ktorí ho začali používať na desktope. Avšak je čoraz viac obľúbený aj medzi deťmi , ktoré si ho inštalujú na smartfóne alebo tablete. Preto musí tím stojaci za ICQ neustále napredovať v zvyšovaní funkcionalít aplikácie, len tak budú môcť uspokojiť potreby používateľov a nasledovať najnovšie trendy.

icqqqqq
Tento rok sa podarilo tímu ICQ zaviesť niekoľko významných aktualizácií, vďaka ktorým chcú držať krok s ostatnými velikánmi sociálnych sietí. ICQ tak ponúka rozhranie, ktoré je čisté a jednoduché na používanie. Dobrou správou je, že svetlo sveta uzrela aj dlho očakávaná aktualizácia pre OS X a verzia pre Linux. Zdá sa, že ICQ nechce byť v ničom po zadu a ponúka aj populárne „stories“, ktoré sú už dostupné pre Instagram a aj Facebook. Aj keď je ICQ stále voľne dostupné, je ťažké povedať, prečo by si ho mal uprednostniť pred desiatkami novších alternatív. Možno ťa presvedćí nostalgia alebo obdivuhodný fakt, že tento chat, jeho, dizajn a funkcie tu snami vydržali tak dlho.

zdroj:techcrunch.com zdroj obrázkov a titulnej fotografie:picnd.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK