Ideálna postava na jedno kliknutie je realitou vďaka novému programu

  • Vedci z Cambridge prichádzajú s novým programom, ktorý uľahčí úpravu fotografií
  • PortraitPro Body 2 môžeš vyskúšať zadarmo alebo si kúpiť plnú verziu za približne 57 eur
  • Program je vytvorený tak, aby dokázal rozoznať charakteristiky ľudskej krásy
  • Dokáže dramaticky ubrať na váhe aj vyretušovať všetky chybičky krásy
faster_more_accurate
portraitprobody.com
  • Vedci z Cambridge prichádzajú s novým programom, ktorý uľahčí úpravu fotografií
  • PortraitPro Body 2 môžeš vyskúšať zadarmo alebo si kúpiť plnú verziu za približne 57 eur
  • Program je vytvorený tak, aby dokázal rozoznať charakteristiky ľudskej krásy
  • Dokáže dramaticky ubrať na váhe aj vyretušovať všetky chybičky krásy

Manipulácia s fotografiami dnes nie je vďaka vyspelým programom ničím výnimočným. Množstvo organizácií dokonca v oblasti ich úpravy zaviedli prísne pravidlá alebo ich upravovať úplne zakázali po tom, ako sa na prehliadkových mólach objavili na kosť vychudnuté modelky, ktoré majú sú idolom krásy pre mnohých teenagerov. Určite si pamätáte medializované prípady vo Francúzsku, kde vyretušované fotografie podľa najnovšej legislatívy musia obsahovať oznámenie o tom, že úpravou prešli.

Vedci v Cambridge však prichádzajú s novinkou, akýmsi vyšším levelom Photoshopu či programom pre lenivcov. Vďaka pár klikom totižto program dokáže s pôvodnou fotografiou zázraky – upraví kontúry, výšku, pridá žiadané krivky, vylepší svetlo, make up. A to všetko vďaka dokonalej databáze miliónov tvarov ľudského tela. Program dokáže detekovať to „pekné“ a vylepšiť to „nepekné“.

Ak vám nikdy práca vo Photoshope nešla, tento softvér je vytvorený aj pre amatérov tak, aby boli so svojim výsledkom dokonale spokojní. Používať ho môžeš samostatne, no zároveň aj ako plug-in k programu Photoshop. Ohlas verejnosti je skutočne pozitívny a program si nevedia vynachváliť. Podľa recenzií dokáže dokonale zohľadniť prirodzenú krásu osoby pred objektívom a dokonalý výsledok je na svete už po niekoľkých minútach a pár klikoch.

Za softvérom stojí niekoľko rokov výskumu spoločnosti Anthropics Technology, ktorá verí v silu kreativity ľudí na celom svete, ktorým ponúka svoj nástroj. Navyše chceli, aby bol ich produkt cenovo dostupný a intuitívny. To im zrejme vyšlo, pretože okrem pozitívnych reakcií používateľov, je pozitívna aj cena programu. Za približne 57 eur dostaneš do rúk kritikmi ocenený nástroj hodný profesionálnych retušérov. Zatiaľ čo portrét tváre si vďaka Portrait Professional vedel vylepšovať už od roku 2007, na telo ako celok sa spoločnosť zamerala len nedávno kvôli zložitosti programu.

Anthropics Technology má pod krídlami aj ďalšie retušérske programy, napríklad MyMy Makeup, Smart Photo Editor alebo LandscapePro, vďaka ktorým vylepšíš aj svoje fotky prírody, miest či produktov. Tak čo? Zišlo by sa? Spýtali sme aj náhodných ľudí, čo si o tom myslia. Toto sú ich vyjadrenia:

Zuzka (24): „Aplikácie tohoto typu sposobujú komplexy ľudi dnešnej doby. Každý sa chce na internete prezentovať v lepšom svete ako v skutočnosti je a nemyslím si, že to posúva spoločnosť dobrým smerom.“

Ľubka (28) „Nemyslím si, že toto je správne. Jednak je to klamanie ľudí navôkol a ak by sme toto robili viaceri, spôsobíme tým možno aj depresiu u naozaj obezných žien. Dnes už je ideál krásy posunutý.“

PortraitPro Body Overview Video from Anthropics Technology Ltd. on Vimeo.

Zdroj: dailymail.co.uk, portraitbody.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK