Ideálny tip na výlet: Unikátne termálne kúpele nájdeš pár minút od slovenských hraníc

  • Ak hľadáš inšpiráciu na celodenný výlet a únik z reality, si na správnom mieste
  • Kúpele Chocholowskie Termy máš takmer na skok, stačí zájsť k susedom
kúpele
Chocholowskie Termy, Reprofoto: IG/Chocholowskie Termy
  • Ak hľadáš inšpiráciu na celodenný výlet a únik z reality, si na správnom mieste
  • Kúpele Chocholowskie Termy máš takmer na skok, stačí zájsť k susedom

Slováci, ktorí hľadajú oddych v zimných mesiacoch, majú šťastie, pretože naši severní susedia ponúkajú unikátne miesto pre relax, kde si človek zaručene užije príjemné chvíle. 

Poľsko je známe nielen svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj krásnou prírodou a množstvom zázrakov, ktoré stojí za to objaviť. Jedným z týchto skvostov sú termálne kúpele. Veľké plus je to, že sa nachádzajú blízko našich hraníc. 

Kúpele plné atrakcií

Medzi najlepšie termálne kúpele v Poľsku patria Chocholowskie Termy. Tie nájdeš len kúsok od slovenských hraníc, ak napríklad bývaš na Orave, stačí ti iba 40 minút jazdy autom, aby si sa ocitol v tomto termálnom raji.

Z Trstenej to trvá podobne krátky čas, z Tvrdošína o niekoľko minút viac a z Dolného Kubína približne hodinu a štvrť. Z Liptovského Mikuláša, Ružomberka alebo Kežmarku sa sem dostaneš za menej ako dve hodiny. Ak teda hľadáš inšpiráciu na jednodňový výlet, tu ju máš.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Chochołowskie Termy (@chocholowskietermy)

Chocholowskie Termy sú najväčším akvaparkom v Poľsku, s takmer 3 000 m2 vodných plôch. Milovníci vody sa môžu tešiť z 30 bazénov a viacerých atrakcií. Medzi hlavné lákadlá patria vonkajšie termálne bazény, kde môžeš relaxovať aj v zimných mesiacoch, pretože teplota vody dosahuje príjemných 32 až 38 °C.

Tento kúpeľný komplex v regióne Podhalie ponúka aj množstvo tráv­natých pláží pri rieke Dunajec. Okrem toho môžeš v lete využiť pieskovú pláž a vonkajšie vodné ihrisko.

Pre tých, ktorí preferujú aktívne oddychovanie, sú k dispozícii rôzne športoviská vrátane vodného volejbalu, vodného basketbalu a plaveckého bazéna. Milovníci adrenalínu budú nadšení toboganom s prepadliskom a dvoma toboganmi, na ktorých môžeš jazdiť na raftoch.

Ako je to s cenami?

Ceny vstupného sa líšia v závislosti odo dňa návštevy. Počas pracovných dní sa vstupný poplatok pre dospelých pohybuje od necelých 16 eur za trojhodinový vstup po 23,50 eura za vstup bez obmedzenia času.

Deti vo veku od 3 do 16 rokov platia menej, pričom cena za trojhodinový vstup je približne 12 eur a za celodenný 19 eur. Seniori nad 60 rokov a osoby so zdravotným postihnutím majú zvýhodnené vstupné vo výške približne 13 eur za trojhodinový vstup a necelých 11 eur za celodenný vstup.

Počas víkendov a sviatkov sa ceny nepatrne zvyšujú. Dospelí zaplatia 18 eur za trojhodinový vstup a necelých 30 eur za vstup na celý deň. Deti zaplatia cez 15 eur a 24 eur a seniori a ŤZP približne 17 eur a zaokrúhlených 26 eur. Okrem toho existuje možnosť zakúpiť si zvýhodnené vstupy po 19:00 alebo rodinné vstupné.

Zóny s liečivými prameňmi

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: IG/Chocholowskie Termy, Chocholowskie Termy, Zľavomat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá