Igor Matovič prevezme po Hegerovi dôležitú úlohu. Bude predsedom rady guvernérov Európskej investičnej banky

  • Nie je to tak dlho, čo sa z Igora Matoviča stal minister financií
  • Na poste predsedu vlády ho nahradil Eduard Heger
  • Nový minister financií však čoskoro obsadí aj ďalší post
Matovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Nie je to tak dlho, čo sa z Igora Matoviča stal minister financií
  • Na poste predsedu vlády ho nahradil Eduard Heger
  • Nový minister financií však čoskoro obsadí aj ďalší post

Nástup Igora Matoviča na pozíciu šéfa najvyššieho riadiaceho orgánu Európskej investičnej banky na dnešnom rokovaní potvrdila vláda. Matovič zasadne do kresla, ktoré donedávna patrilo Eduardovi Hegerovi.

Matovič tak bude zastávať funkcie funkcie guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBRD), guvernéra v skupine Svetovej banky, guvernéra Medzinárodnej investičnej banky a tiež guvernéra Európskej investičnej banky (EIB). Tieto informácie potvrdilo samotné ministerstvo pre web Euractiv.sk.

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Dôležitá úloha

„V prípade schválenia návrhu vládou sa pán minister financií Igor Matovič stane aj predsedom Rady guvernérov EIB, ktorú doteraz zastaval Eduard Heger,“ odpísalo tlačové oddelenie rezortu. Matovič tak po Hegerovi zdedil viacero funkcií, zostávalo iba finálne schválenie od vlády.

Rada guvernérov EIB pozostáva z 27 ministrov, no najčastejšie ide práce o ministrov financií. „Táto úloha si vyžaduje pohľad na situáciu a výzvu celej inštitúcie a najmä na kľúčovú úlohu pri odpovedi na krízu spôsobenú pandémiou,“ povedal po jednom z rokovaní ministrov súčasný predseda vlády. 

Úlohou rady je stanovovať smernice pre úverovú politiku v súlade s cieľmi politiky EÚ, schvaľovať ročné finančné správy s rozhodovať o účasti banky na finančných operáciách mimo Európskej únie a o zvýšení základného imania EIB.

Zdroj: Euractiv.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech