Igor Matovič sa znova zbavuje zodpovednosti: Viete, kde sa sťažovať – autorov poznáte

  • Premiér ľuďom odkazuje, kde vinníkov hľadať
  • On sám sa zodpovednosti zbavuje
Igor Matovič
Igor Matovič, TASR/Martin Bauman
  • Premiér ľuďom odkazuje, kde vinníkov hľadať
  • On sám sa zodpovednosti zbavuje

Od pondelka sa jednotlivé okresy Slovenska riadia covid automatom. Vláda ho schválila ešte minulý rok, no pred jeho spustením prebehol niekoľkými úpravami. Pri minulotýždňových rokovaniach, ktoré sa ale zavádzania tohoto systému týkali, chýbal Igor Matovič. Pre TA3 v súvislosti so situáciou uviedol: „Nechcel som byť zámienkou, že to kvôli mne zlyháva a chcel som ukázať, že aj keď tam nie som, strana SaS znova bude robiť problémy.”

Z nemocnice v Kežmarku „zmizlo“ 84 pacientov s koronavírusom. Štát má v údajoch chaos, tvrdí mesto

Dáva ruky preč

Svoje tvrdenia musel pán premiér nepochybne potvrdiť. Ako inak, než prostredníctvom sociálnych sietí. Na Facebooku zverejnil status, v ktorom sa zbavuje zodpovednosti súvisiacej s nespokojnosťou občanov.

Na sociálnej sieti Matovič píše: „V týchto dňoch sa mnohí tí, čo trpia s perom v ruke pocitom morálnej nadradenosti nad nedostatočne progresívnymi obyčajnými ľuďmi, nechávajú počuť, ako je COVID AUTOMAT nafigu nastavený a ako na koronu nezaberá… ako to Matovič zase potototo.“

Ako však on sám ďalej uvádza, zodpovednosť vraj tentokrát na jeho pleciach neleží. Škôlkarským spôsobom sa jej zbavuje tak, že prstom ukazuje na iných. V statuse totiž pokračuje: „Nuž, moji milí, mesiace ste šírili nenávisť voči opatreniam s tým, že všetko treba nechať na odborníkov či vedcov… a keď to teda ešte neviete, čo veľmi dobre viete – COVID AUTOMAT je čistokrvné dielo odborníkov a vedcov – tak by som bol rád, aby ste nešírili svoje nenávistné bludy.“

Ľudí však podobným výrokom pravdepodobne ešte viac nahneval. Pod jeho statusom sa občania vyjadrujú aj k iným, predchádzajúcim a chybným krokom, ktoré jeho dielom nepochybne boli. Mnohí mu tiež pripomínajú post, ktorý aktuálne zastáva a s nechuťou jeho výroky označujú za detinské a zbavujúce sa zodpovednosti.

V nedeľu sa k premiérovym krokom v relácii Na telo vyjadril aj Juraj Blanár zo Smeru. Ten uviedol, že si Igor Matovič svojou neprítomnosťou na rokovaniach umýva ruky ako Pontský Pilát.

Podobný postoj vyviňovania zaujal premiér aj v súvislosti s otváraním škôl. Vyjadril sa, že sa on sám so zasadnutím do školských lavíc ešte nesúhlasí.

COVID AUTOMATV týchto dňoch sa mnohí tí, čo trpia s perom v ruke pocitom morálnej nadradenosti nad nedostatočne…

Posted by Igor Matovic on Wednesday, February 10, 2021

Už aj v zahraničí…

Okrem toho, že podobné postoje komunikuje ľuďom na Slovensku, útoky na vlastných ministrov pred pár dňami povýšil na ďalší level. Svojich koaličných partnerov totiž kritizuje aj za hranicami.

Pre francúzsky denník Le Monde totiž povedal: „Krízový štáb chcel organizovať ešte druhé masívne testovanie, ale minister hospodárstva, ktorý bol zodpovedný za nákup testov, to nespravil. Kvôli tomu druhá vlna testov neprebehla včas a čísla nakazených tým logicky vybuchli.“

Redaktori francúzskeho denníka sa ho spýtali, či si teda myslí, že Richard Sulík je zodpovedný za 4-tisíc úmrtí. Zaujímali sa tiež, prečo ho teda drží vo vláde. Michal Šimečka vo svojom poste cituje výrok pána Matoviča zo zahraničného denníka: „Je tu zrejmá príčina a následok. V normálnej situácii by už nemal byť ministrom. Naša koalícia však nateraz musí čeliť pandémii a mafiánskemu drakovi, ktorý ovládol štát.”

Okrem mafiánskeho draka však Slováci počas pandémie čelia aj inému problému. Je ním chaos a neschopnosť vlády komunikovať konzistentné a stále postoje. Profesionalitu nahrádza amaterizmus a s ním spojené žabomyšie vojny, ktoré nevedú k ničomu inému než k zmätočným postojom občanov.

Zdroje: TA3, Le monde, Facebook Michal Šimečka, Facebook Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech