IKEA investuje 1 miliardu eur na boj proti klimatickým zmenám

  • Generálny riaditeľ firmy IKEA oznámil plány spoločnosti investovať do dobrej veci.
ikea-1376853_960_720
pixabay.com
  • Generálny riaditeľ firmy IKEA oznámil plány spoločnosti investovať do dobrej veci.

Investovať plánujú do obnoviteľných zdrojov energie s cieľom zlepšiť životy ľudí a zmierniť klimatické zmeny a inšpirovať ďalšie spoločnosti, aby ich nasledovali. Oznámil to generálny riaditeľ Peter Agnefjall, ktorý sa vyjadril, že to ceny v ich spoločnosti nijako neovplyvní.

Tento impozantný sľub je súčasťou plánu IKEA, ktorá sa prezentuje ako spoločnosť so sociálnou a environmentálnou zodpovednosťou. 1 miliarda eur poputuje na napájanie ich výstavných priestorov na celom svete s trvalo udržateľnou energiou. Táto nová investícia bude zahŕňať 700 000 solárnych panelov a 314 veterných turbín.

pexels.com

Časť z peňazí venuje spoločnosť aj na charitatívnu organizáciu IKEA Foundation. V nadchádzajúcich piatich rokoch bude nadácia podporovať rozvojové spoločenstvá a pomôže s problémami súvisiacimi s klimatickými zmenami, ako sú záplavy, sucho a dezertifikácia. Záujem IKEA o boj proti klimatickým zmenám posiela úžasnú správu celému svetu. Spoločnosť dokazuje, že pokiaľ niekto chce, všetko sa dá a najmä, že sa to dá ekologicky.

 

Zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK