IKEA navrhla pre Trumpa hraničný múr aj s obrázkovým návodom

  • IKEA nehodlá nechať Donalda Trumpa v štichu a so svojím produktom "Börder Wåll" mu pomôže splniť jeho sen.
ikeat
the-postillon.com
  • IKEA nehodlá nechať Donalda Trumpa v štichu a so svojím produktom "Börder Wåll" mu pomôže splniť jeho sen.

Z Washingtonu sa už dlhšiu dobu ozývajú rôzne názory typu: „Príliš drahá“, „Nedá sa zrealizovať.“ Trump si však z tejto kritiky veľkú hlavu nerobí a svoj projekt mexický múr vidí reálne. Naozaj to nie je ľahká úloha z jednej strany ohradiť Mexičanov. Je si toho vedomá aj IKEA, ktorá Trumpa nechce nechať v takejto prekérnej situácii samého. Ponúka mu preto vskutku elegantné riešenie.

zdroj fotografie:the-postillon.com

Škandinávsky výrobca nábytku navrhol výrobok pod švédskym názvom „Börder Wåll“ (hraničný múr). Určený je predovšetkým Spojeným štátom americkým, ktorým by toto praktické riešenie na kľúč mohlo uľahčiť veľa práce. Tento múr je možné jednoducho naložiť do malej dodávky v najbližšej pobočke IKEA, a potom už len zmontovať na mieste, kde má tento múr stáť. Celková cena 9.999.999.999,99 dolárov (9,3 miliardy eur) je podstatne prijateľnejšia než štandardný múr, ktorý by podľa prepočtov stál 13,9 až 23,2 miliardy eur.

zdroj:inhabitat.com

Podľa vládneho hovorcu Seana Spicera prezident Trump ponuku študuje.

Hraničný múr v jednoduchom škandinávskom dizajne s 5-ročnou zárukou predstavuje ponuku, ktorú nerado odmietnuť. Vyrobený je z drevotriesky kombinovanej s brezovým drevom, vďaka ktorému oplýva aj elegantným vzhľadom. Montáž taktiež nie je vôbec náročné, potrebný je len inbusový kľúč. IKEA k tomu produktu pribaľuje aj návod s 12-tisíc stránkami obsahujúcimi názorné piktogramy, ktoré robia z produktu priam detskú hru. Háčik je len v tom, že zákazník nemôže postrácať pribalené skrutky.

„Pri montáži doporučujeme pracovať vo dvoch – jedna osoba múr vždy drží, druhá skrutkuje,“ píše sa v letáku od firmy IKEA.

V základnej konfigurácii je múr vysoký 10 metrov a dlhý 3 144 kilometrov. Je tu však možnosť múr zvyšovať alebo predlžovať podľa potreby. IKEA taktiež oznámila, že v nadchádzajúcich týždňoch plánuje navrhnúť ďalšie produkty, ktorými bude možné „Börder Wåll“ doplniť. Má ísť napríklad o strážnu vežu „ Čumil“ alebo luk s názvom „Ratata.“

zdroj:the-position.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech