Ikea predstavila nečakanú novinku. Za prenájom apartmánu si mesačne pýta necelé euro

  • Platiť za nájom euro je snom mnohých Slovákov
  • To sa však zatiaľ týka iba Japoncov, nový majiteľ malého bytu známy zatiaľ nie je
pjimage – 2021-11-30T164735.703
Unsplash/Nathan Anderson Unsplash/Pricsilla du Preez
  • Platiť za nájom euro je snom mnohých Slovákov
  • To sa však zatiaľ týka iba Japoncov, nový majiteľ malého bytu známy zatiaľ nie je

Švédsky predajca Ikea je známy každému. Teraz prichádza s novinkou, ktorá bude zatiaľ predstavená iba v Japonsku. Ide o apartmány na prenájom, ktoré sa budú nachádzať v Tokiu.

Byt má rozlohu 10 štvorcových metrov a nachádza sa v okrese Shinjuku. Prekvapivá je hodnota jeho prenájmu. Ako uvádza portál CNN, mesačne by mal nájomník zaplatiť iba 99 jenov, čo je v prepočte 0,86 dolára. 

V súčasnosti je k dispozícii iba jedna nájomná jednotka. Tá je kompletne zariadená nábytkom a doplnkami Ikea. Záujemci si môžu žiadosť poslať do 3. decembra, podmienkou je, aby boli starší ako 20 rokov. Nový nájomník sa do bytíku bude môcť nasťahovať 15. januára 2023.

zdroj: CNN

Okrem nájmu, ktorý je skutočne minimálny, si nájomník bude musieť platiť účty za energie. Hoci byt nepatrí medzi tie najväčšie, Ikea tvrdí, že dizajnéri pracovali skutočne tvrdo, aby dostupnú plochu využili čo najlepšie. Jedným z kľúčov bolo využitie vertikálneho priestoru,

Tokio je v súčasnosti jedným z najhustejšie obývaných miest na svete a mikrobyty tu sú akýmsi trendom. V meste býva približne 14 miliónov ľudí.

Švédsky predajca svoj mini byt propaguje pomocou žraloka Blahaja, ktorý je realitným agentom. Špecializuje sa na malé priestory a vo videách na YouTube ukazuje svoje vízie. 

Zdroj: CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá