Ikea pridala k vegetariánskemu párku aj vegánsku zmrzlinu, v budúcnosti pribudnú ďalšie novinky

  • 15 % predaných hot dogov tvoria vegetariánske
  • Ako novinku Ikea tento rok predstavila rastlinnú zmrzlinu
  • Do budúcna chystajú ďalšie novinky
Ilustračný obrázok (pixabay.com/unsplash.com)
  • 15 % predaných hot dogov tvoria vegetariánske
  • Ako novinku Ikea tento rok predstavila rastlinnú zmrzlinu
  • Do budúcna chystajú ďalšie novinky

Ikea patrí už dlhodobo medzi výrobcov, ktorí podporujú ekologické podnikanie a udržateľnosť. Vyberá si takých dodávateľov materiálov, akými sú drevo, bavlna či vlna, ktorí ich produkujú šetrným a humánnym spôsobom. Snažia sa o recykláciu a pracujú s materiálmi, ktoré by sa v iných obchodoch stali odpadom. Napríklad vyrobili šatníkové dvere či kuchynské dvierka z recyklovaných PET fliaš. Svojich zákazníkov chcú motivovať k ohľaduplnosti voči životnému prostrediu a čo najnižšej tvorbe odpadu.

Podobne ako svoj sortiment menia aj svoje jedlo, ktoré je aj na Slovensku populárne. Čoraz väčšiu ponuku vegetariánskych a vegánskych jedál tento rok obohatili o novú rastlinnú zmrzlinu s jahodovou príchuťou.

Ikea sa ako zodpovedná spoločnosť rozhodla vyvíjať sortiment jedál, ktorý obsahuje viac trvalo udržateľných produktov. Najnovšou novinkou je jahodová zmrzlina podľa vegánskej receptúry v našom bistre,“ hovorí pre Startitup Ikea Food manažér Dalibor Langr. V reštaurácii si okrem nej môžu zákazníci vychutnať aj čučoriedkovú penu pripravenú podľa vegánskej receptúry.

View this post on Instagram

🌭 IKEA VEGGIE DOG & ICE CREAM 🍦⁣ ⁣ As you probably saw in my stories, I went to Ikea to try their veggie hotdog and vegan strawberry ice cream 🍦 There have been some rumors saying the hotdog bread isn't vegan, but it totally is! And so is the mustard you can add 🌭 However for the ice cream: only the small cone is vegan, the bigger one is not (edit: I HAVE BEEN FOOLED, the big one is possibly vegan. Read comments for more info!) Now the taste test: that veggie dog is GOOD!! I loved it. It reminded me of their veggie balls (they are vegan as well), but then in sausage shape. For toppings the nice lady added crunchy onions and red cabbage and I added mustard myself. It was so good that I stuffed my face with two of them 🌭😜⁣ ⁣ For the ice cream: it's really not the best ice cream I've ever had, like it's not perfectly creamy, but it sure is nice. Also it looks n(ice), doesn't it? 🍦⁣ ⁣ Both the veggie dog and a small cone with strawberry ice cream are 50 cents. Makes me wonder how much the people make that produce for example the veggies for the veggie dog 🤔 It'd definitely pay more, but I really don't mind this price either 😅⁣ ⁣ Have you tried Ikea's veggie dog and ice cream already? And would you like me to do a taste test more often? Let me know!⁣ .⁣ .⁣⁣ #vegan #vegansofig #plantbased #healthy #vegangirl #eatplants #healthyeating #thevegansclub #veganfoodshare #veganfoodlovers #cleanfood #gloobyfood #dutchvegan #minimalism #minimalismwardrobe #monki #monkistyle #herbivore #vegancommunity #plantsarefriends #vegansofholland #ikea #ikeafood #veggiedog #veggiehotdog #veganhotdog #veganicecream #nicecream #ikeaicecream #ikeaveggiedog⁣

A post shared by Miriam // Vegan 🌱 (@veggiereporter) on

Vegánska zmrzlina je síce novinkou, no ani zďaleka nie je jediným rastlinným jedlom v ponuke Ikea. Firma už dlhodobo ponúka aj zeleninové guľky ako alternatívu k tradičným mäsovým. Nájdeš ich ako v reštaurácii, tak aj v podobe mrazeného jedla. Vyrábajú sa kombináciou rastlinných surovín, akými sú cícer, zelený hrášok, mrkva, kapia, kukurica a kel.

Od augusta minulého roka obchodná sieť zaradila do svojej ponuky aj vegetariánsky párok. „Obsahuje kel, červenú šošovicu, quinou, mrkvu, zázvor, zemiaky a ďalšie suroviny. V porovnaní s klasickým hot-dogom je emisia CO2/kg pri jeho výrobe približne 7-krát nižšia. Momentálne predstavuje predaj vegetariánskeho hot dogu cca 15 % z celkového predaja hot dogov,“ objasnil Langr.

Food manažér nám prezradil aj to, čo chystá nábytkový obchodný gigant do budúcna. Na svoje si prídu hlavne detskí milovníci burgrov. Ikea plánuje do svojho menu pridať aj detský vegánsky burger. Ak patríš medzi pescetariánov, a teda zo živočíšnych produktov ješ iba ryby, Ikea ponúka lososové guľôčky medzi švédskymi špecialitami v obchodíku. Najnovšie u nich nájdeš aj rôzne smoothies.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech