Ikona Jasnej sa vracia. Takto bude vyzerať vyhorený Hotel Junior po rekonštrukcii

  • Legenda sa vracia v novom šate s vylepšeným dizajnom a wellnessom.
ho
facebook.com/juniorjasna
  • Legenda sa vracia v novom šate s vylepšeným dizajnom a wellnessom.

Hotel Junior Jasná sa nachádza v srdci Demänovskej doliny v Národnom parku Nízke Tatry, priamo vedľa zjazdovky Biela púť. Známa Demänovská jaskyňa je vzdialená len 6 km od hotela, zatiaľ čo k najväčšiemu ľadovcovému jazeru v Nízkych Tatrách, Vrbickému plesu, sa dostaneš za 30 minút.

Posted by Hotel JUNIOR*** Jasná on Sunday, May 25, 2014

Pre mnohé rodiny tento hotel predstavoval obľúbenú dovolenkovú destináciu, či už počas zimnej alebo letnej sezóny. Dlhé roky dokonca vykazoval nadpriemerné výsledky obsadenosti aj oproti celoslovenskému priemeru. Junior patril aj medzi najziskovejšie objekty v portfóliu spoločnosti, avšak len do osudného dňa.

6. októbra roku 2015 tu vypukol požiar, kvôli ktorému bolo evakuovaných 135 hostí. Príčinou vzniku požiaru bola technická porucha na mraziacom zariadení. Krátko po požiari ani sami majitelia nevedeli, aká bude budúcnosť hotela a či sa vôbec oplatí do rekonštrukcie púšťať.

„Bez ohľadu na to, či sa bude na tomto mieste stavať nový hotel alebo nie, búracie práce musíme zrealizovať. Aj keď je hotel zasanovaný, nemôžeme ho nechať chátrať ďalej a nechať zhorenisko uprostred národného parku. Odstránenie torza stavby vnímame ako slušný krok, aby sa budova nestala domom hrôzy. Máme predsa nejakú zodpovednosť voči spoločnosti,“ uviedol po vypuknutí požiaru Karol Klobušický, predseda predstavenstva spoločnosti Hotely mládeže Slovakia, a. s., ktorá zariadenie v Demänovskej doline prevádzkovala.

Finálnym rozhodnutím však bolo dostať Junior späť na hoteliersku mapu, no v novom, lepšom šate. S rekonštrukciou obľúbeného hotela sa začalo už v auguste tohto roka.

Denný bar

Posted by Hotel JUNIOR*** Jasná on Thursday, October 5, 2017

Hotel Junior bol niekoľko desiatok rokov ikonou Jasnej, Demänovskej doliny. Aj preto sa rozhodli pôvodnú architektúru stavby ponechať. Použité budú prírodné materiály v kombinácii s modernými prvkami, ktoré majú tvoriť novú a zároveň legendárnu podoba hotela.

Junior bude mať 109 izieb pre 300 hostí, veľké kongresové priestory, nový, väčší wellness s dvoma bazénmi, panoramatickú reštauráciu a veľa nového. Svoje brány chce Hotel Junior stihnúť otvoriť ešte pred zahájením budúcoročnej zimnej sezóny na jeseň 2018.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech