Imrecze prehovoril pre Startitup: Bývalý šéf finančnej správy pristihnutý v centre Bratislavy

  • Bývalý šéf finančnej správy sa bojí o život
  • Vyšetrovateľ NAKA začal trestné stíhanie pre nebezpečné vyhrážanie
  • Reportéri Startitup ho stretli v centre Bratislavy
František Imrecze pristihnutý v centre Bratislavy.
Na snímke František Imrecze, SIU
  • Bývalý šéf finančnej správy sa bojí o život
  • Vyšetrovateľ NAKA začal trestné stíhanie pre nebezpečné vyhrážanie
  • Reportéri Startitup ho stretli v centre Bratislavy

Ide skutočne do tuhého. Kľúčový svedok v kauze Mýtnik, v ktorej figurujú mená nominantov SMER-u a oligarchu spriazneného s touto stranou požiadal podľa informácií Stratitup o policajnú ochranu. Tá súvisí s nálezom magnetom pripevneného zariadenia pod autom bývalého šéfa finančnej správy.

Policajný prezident Štefan Hamran vo štvrtok pre Startitup potvrdil, že polícia už vie, o čo presne išlo. „Môžem potvrdiť, že išlo o zariadenie aké používajú policajti a iné bezpečnostné zložky. Je to sledovacie zariadenie, takzvané GPS,“ povedal v relácii Na stope s Ivanom Megom, kde bol Štefan Hamran hosťom.

Reportérom Startitup sa vo štvrtok napoludnie podarilo osloviť aj samotného Františka Imreczeho. Toho pristihli v centre Bratislavy. Kľúčový svedok v kauze Mýtnik bol na slovo skúpy. Pôsobil vystrašeným dojmom. Na otázku reportéra reagoval, že celá situácia je pre neho traumatizujúca. Celú reakciu Františka Imreczeho si môžete pozrieť vo videu.

Pred domom Františka Imreczeho stálo celú noc policajné auto a už dnes by sa mal dostať do režimu chráneného svedka. Bývalý nominant SMER-u na post prezidenta Finančnej správy SR požiadal o ochranu včera večer po výsluchu na Národnej kriminálnej agentúre kvôli obave o život. Tú nadobudol potom, ako si pod autom našiel magnetom pripevnené neznáme zariadenie. Podľa informácií Startitup už vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci nebezpečného vyhrážania. Informácie Startitupu potvrdil advokát Františka Imreczeho Miroslav Ivanovič.

Práve v súvislosti s nálezom neznámeho predmetu zasahoval v stredu popoludní v bratislavskej Petržalke tím pyrotechnikov. Miesto v okolí zimného štadióna bolo niekoľko hodín uzavreté a plné policajných hliadok. Neznámy predmet pyrotechnici špeciálnym postupom odobrali a v kontajnery určenom pre výbušniny previezli na Kriminalistický a expertízny ústav.

Krátko po náleze sa hovorilo o tom, že by mohlo ísť o sledovacie zariadenie GPS. Túto informáciu však zatiaľ oficiálne nikto nepotvrdil.

Advokát Františka Imreczeho Miroslav Ivanovič včera povedal, že Imrecze je z toho čo si pod autom našiel znepokojený. Nevylúčil tiež súvis s blížiacim sa výsluchom bývalého šéfa finančnej správy pred senátom Špecializovaného trestného súdu v korupčnej kauze mýtnik, kde je František Imerzce kľúčovým svedkom.

Článok aktualizujeme. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá